تاد مورلی: اتریوم جایگاه بیت‌ کوین را تصاحب خواهد کرد!

راهنمای مطالعه

تاد مورلی (Todd Morely)، موسس شرکت سرمایه‌گذاری گوگن‌هایم (GuggenHeim) و مدیر پروژه بلاک‌چین اورلاین (Overline) معتقد است که مطلوبیت و کاربرد اتریوم (ETH) بسیار بیشتر از بیت‌کوین (BTC) است و بر پیشرفت و توسعه سریع این رمزارز تاکید دارد. تاد مورلی اخیراً در مصاحبه‌ای با رسانه بلومبرگ (Bloomberg) به مقایسه مطلوبیت شبکه‌های دو دارایی دیجیتال مهم در بازار رمزارز پرداخته است. البته وی در رابطه با بیت‌کوین صحبت‌های زیادی را مطرح نکرده و صرفاً آن را یک شی عنوان کرده است.

اما از طرف دیگر او کاربرد و ساختار رمزارز اتریوم را تمجید کرده است. او معتقد است که پروژه بلاک‌چینی که دومین رمزارز بزرگ دنیا بر روی آن فعالیت دارد می‌تواند مطلوبیت و کاربرد بسیار بیشتری را از طریق قراردادهای هوشمند داشته باشد. مورلی همچنین بیان کرده است که توسعه‌دهندگان اپلیکیشن بر روی شبکه‌ اتریوم به سرعت درحال افزایش هستند و تا شش سال آینده تعداد آن‌ها بیست برابر خواهد شد. علاوه بر این، مدیر پروژه اورلاین معتقد است که امروزه دیجیتالی شدن تمامی صنایع بسیار حائز اهمیت است. او در این رابطه هشدار می‌دهد که کسب و کارها و صنایعی که از فناوری‌ بلاک‌چین در سیستم‌های خود استفاده نمی‌کنند، قطعا با مشکلات شدیدی روبرو خواهند شد.

آیا اتریوم از بیت‌کوین پیشی خواهد گرفت؟

در پی جهش قیمت اتریوم در ماه‌های نخست سال 2021، صحبت‌هایی در رابطه با رقابت میان این دو رمزارز بزرگ دنیا از سوی بسیاری از سرمایه‌گذاران مشهور مطرح شد. چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل صرافی بایننس (Binance)، علت پیشرفت‌های اتریوم را این‌گونه تشریح کرده است. به گفته وی مردم برای انجام فعالیت‌های مالی جدید نیازمند کوین‌های جایگزین هستند و این موضوع باعث افزایش قیمت اتریوم خواهد شد: “تمام موارد استفاده از رمزارزها اکنون درحال گسترش بوده و مردم برای انجام این نوع تراکنش‌ جدید به کوین‌های دیگری نیاز دارند. اتریوم یکی از این کوین‌هاست. و به همین دلیل است که قیمت این رمزارز درحال افزایش است”.

اگرچه چانگ پنگ بر این باور است که بیت‌کوین و اتریوم هر دو می‌توانند برای مدتی باهم وجود داشته باشند، اما احتمال هرگونه پیوند دائمی بیشتر میان این دو رمزارز را رد کرده است، زیرا بیت‌کوین تنها برای انتقال ارزش ساخته شده است. این در حالی است که دومین رمزارز بزرگ دنیا از سیستم پیچیده‌تری برخوردار بوده و در سطح دیگری فعالیت می‌کند. چند روز بعد، مارک کوبان (Mark Cuban)، میلیاردر و مالک تیم دالاس ماوریکس (Dallas Mavericks)، نیز بیان کرد که اتریوم در نهایت از بیت‌کوین پیشی خواهد گرفت و سه دلیل را برای این موضوع مطرح کرده است.  

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت