تثبیت ارزش بازار یک تریلیون دلاری بیت‌ کوین ظرف 10 روز گذشته!

از 26 مارس تاکنون ارزش بازار بیت‌کوین (BTC) بالاتر از سطح یک تریلیون دلار ثابت مانده است. با وجود آن که از 26 مارس تاکنون بیش از 10 درصد از منابع بیت‌کوین جابه‌جا شده اما ارزش بازار یک تریلیون دلاری این رمزارز همواره در این مدت ثابت مانده که نشان‌ دهنده یک حمایت محکم در محدوده قیمتی 50 هزار دلار است.

براساس گزارش درون زنجیره‌ای شرکت گلس‌ نود (Glassnode) که دوشنبه‌ هر هفته منتشر می‌شود، این نخستین بار است که ارزش بازار بیت‌کوین بیش از یک هفته در بالاتر از سطح یک تریلیون دلار تثبیت می‌گردد. در این گزارش آمده است که: “ این موضوع یک رای اعتماد قوی برای بیت‌کوین و مجموعه‌ دارایی‌های رمزارز محسوب می‌شود”.

همچنین گلس نود در این گزارش بیان کرده است که در این مدت 1.98 میلیون بیت‌کوین، یعنی 10.6 درصد از منابع این رمزارز، از طریق پلتفرم‌های درون‌زنجیره‌ای جابه‌جا شده‌اند، در حالی که همچنان ارزش بازار این رمزارز بالاتر از 1 تریلیون دلار باقی مانده است. در بخش دیگری از این گزارش بیان شده است:

“از زمانی که قیمت این رمزارز در محدوده 11 تا 12 هزار دلار قرار داشت، به‌طور حیرت‌انگیزی انتقال درون زنجیره‌ای این حجم از بیت‌کوین باعث تشکیل یکی از محکم‌ترین سطوح حمایتی درون‌ زنجیره‌ای در محدوده 50 هزار دلار گردیده است”.

ارزش بازار بیت‌کوین اولین بار در 19 فوریه به هدف یک تریلیون دلاری رسید که البته پایدار نبود و مجدداً ظرف 17 روز بعد کاهش یافت. بار دیگر ارزش بازار بیت‌کوین در نهم مارس 13 رقمی شد، اما اصلاح دیگری در بازار باعث شد تا دوباره ارزش بازار این رمزارز در این محدوده دوام نیاورده و به سطح 950 میلیارد دلار بازگردد. اما این بار از 26 مارس تاکنون ارزش بازار بیت‌کوین بالاتر از سطح یک تریلیون دلار باقی مانده است.

شرکت گلس نود به بررسی توزیع قیمت تحقق یافته در تراکنش‌های خرج نشده بیت‌کوین (URPD) پرداخته تا حجم قابل توجهی از بیت‌کوین‌هایی که بالاتر از ارزش بازار یک تریلیون دلار جابه‌جا شده‌اند را نمایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *