تحلیل وضعیت بیت کوین؛ قیمت به چه سمت خواهد رفت؟

تحلیل وضعیت بیت کوین؛ قیمت به چه سمت خواهد رفت؟

راهنمای مطالعه

با شکستن سطح مقاومتی 9 هزار دلار، بازار گاوی بیت کوین (BTC) وارد موج دوم شده و هدف آن دستیابی به 9150 دلار می باشد. تحلیل های گذشته این روند فعلی را پیش بینی کرده بودند و اشاره شده بود که گاوهای بازار در تلاش هستند تا قیمت بیت کوین را وارد کانال 9 هزار دلار کنند.

تحلیل وضعیت بیت کوین؛ قیمت به چه سمت خواهد رفت؟

بخشی از تریدرها منتظر هستند تا بیت کوین به سطح 9200 دلار برسد تا برای فروش وارد بازار شوند. بنابراین نقطه ی  9200 دلار، اولین سطح مقاومتی قوی برای بیت کوین به شمار می آید. بعد از این نقطه، نقاط 9500، 9600 و 9963 دلار از نقاط بارز مقاومتی در کانال 9 هزار دلار می باشند.

از 24 ژانویه تا به امروز بیت کوین 11.31 درصد رشد داشته است!

از 24 ژانویه تا به امروز بیت کوین 11.31 درصد رشد داشته و به این معنی است که اگر روند رشد متوقف و اصلاح قیمت شروع شود، بیت کوین ممکن است به قیمت های 8900 دلار و در مرحله ی بعدی به 8700 دلار سقوط کند. در زمان نگارش این خبر، شاخص MACD بالاتر از سیگنال روزانه قرار دارد.

تحلیل وضعیت بیت کوین؛ قیمت به چه سمت خواهد رفت؟

عبارت MACD مخفف Moving Average Convergence Divergence است. این عبارت به معنی همگرایی (Convergence) و واگرایی (Divergence)  میانگین متحرک می باشد. از این شاخص در تحلیل تکنیکال برای به دست آوردن قدرت، جهت و شتاب در یک روند استفاده می شود. از شاخص MACD استفاده های متفاوتی می شود. از جمله محاسبه واگرایی. همانطور که در شکل زیر می بینید زمانی که واگرایی در  شاخص MACD و خط روند اتفاق افتاد، بعد از آن ریزش رمز ارز آغاز شد. برعکس این موضوع نیز صادق است.

تحلیل وضعیت بیت کوین؛ قیمت به چه سمت خواهد رفت؟

همچنین زمانی که دو خط سیگنال و MACD همدیگر را قطع می کنند نیز نوعی سیگنال خرید و فروش محسوب می شود که البته به تنهایی قابل استفاده نیست و باید حتما در کنار ابزار های دیگر تحلیل تکنیکال درست استفاده شود.

تحلیل وضعیت بیت کوین؛ قیمت به چه سمت خواهد رفت؟

شاخص RSI در حالت گاوی قرار دارد!

در حال حاضر شاخص RSI نیز در حالت گاوی قرار دارد و برابر با 66 است. با این تفاسیر احتمال رشد بیشتر قیمت وجود خواهد داشت. وظیفه اصلی RSI این است که به شما درباره بیش از حد فروخته شدن یا بیش از حد خریده شدن یک رمز ارز اطلاع دهد.

این شاخص بین دو سطح ٠ و ١٠٠ در نوسان می باشد. در این بین، دو سطح کلیدی ٣٠ و ٧٠ را به ترتیب به عنوان سطوح اشباع فروش و اشباع خرید می نامند. به این معنی که هر گاه مقدار RSI از عدد ٣٠ کمتر شود به این معنی است که شاهد فروش های افراطی در بازار هستیم و لذا امکان کاهش فشار فروش و صعود قیمت وجود دارد. بر عکس، عبور RSI از سطح ٧٠ به سمت بالا به معنی انجام خریدهای افراطی در بازار می باشد که در نهایت این خریدها ممکن است هر لحظه به پایان رسیده و شاهد نزول قیمت باشیم.

در بازار رمز ارز بارها شاهد آن بودیم که با وجود سیگنال هایی که نشان از اشباع خرید در بازار و اصلاح قیمت می دادند اما باز هم تریدرها دست از خرید نمی کشیدند و باعث افزایش قیمت مضاعف می شدند. این بار هنوز تحلیل ها به آن سمت نرفته و پتانسیل افزایش قیمت همچنان وجود دارد.

در زمان نگارش این خبر کل ظرفیت بازار کریپتوکارنسی برابر با 250.3 میلیارد دلار و سهم بیت کوین از بازار رمز ارز 66.1 درصد می باشد. علاوه بر بیت کوین، رمز ارزهای کاردانو (ADA)، بیت کوین اس وی (BSV) و لایت کوین (LTC) به ترتیب 8.05، 8.54 و 7.49 درصد رشد قیمتی داشتند.

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت