تخصیص یک درصد از سرمایه سازمان ها می تواند بیت کوین را به 50 هزار دلار برساند!

راهنمای مطالعه

شرکت تحقیقاتی مساری (Messari) با ارائه مستنداتی، پیش بینی کرد که اگر موسسات و سازمان ها تنها یک درصد از سبد دارایی و اموال خود را بر روی بیت کوین (BTC) سرمایه گذاری کنند، قیمت این رمز ارز به 50 هزار دلار خواهد رسید. رایان واتکینز (Ryan Watkins) از شرکت مساری در رابطه با این موضوع توضیح داد که اگر سازمان ها درصد کمی از دارایی خود را به بیت کوین تخصیص دهند، ارزش بازار این رمز ارز می تواند به بیش از یک تریلیون دلار برسد. تحقیقات واتکینز با هدف بررسی تاثیر سرمایه گذاری اندک از دارایی پاول تودور جونز بر روی قیمت بیت کوین انجام شد.

بازار یک تریلیون دلاری بیت کوین

واتکینز بیان می کند که اختصاص درصد کمی از دارایی موسسات و بنیادها، شرکت های خانوادگی، صندوق های ثروت حاکمیتی، صندوق های بازنشستگی و شرکت های تعاونی بر روی بیت کوین سبب تزریق 480 میلیارد دلار به بازار این رمز ارز خواهد شد. همچنین ورود سازمان ها و موسسات، باعث ایجاد جذابیت بیشتر بازار رمز ارز شده و افراد حقیقی و کاربران عادی بیشتری به بازار گرایش پیدا خواهند کرد. درواقع عملا شاهد رشد شدید بازار رمز ارز خواهیم بود.

کریس برنایسک (Chris Burniske)، پیشتر با ارائه تحقیقی بیان کرده بود که ورود سرمایه از سمت بازارهای سنتی به بازار رمز ارز، سبب رشد قیمت 2 تا 25 برابری بازار می شود و نتیجه ی این تحقیق در چند سال گذشته و به خصوص در روند افزایش قیمتی بیت کوین که تا 20 هزار دلار رشد کرده بود، مشهود بود. براین اساس، واتکینز نیز تخمین زد که تخصیص یک درصد از سرمایه های نهادی بر روی بیت کوین می تواند به آسانی ارزش بازار بیت کوین را به یک تریلیون دلار برساند و به دنبال آن، قیمت بیت کوین سطح 50 هزار دلار را لمس خواهد کرد.

علی رغم اینکه واتکینز اعتقاد دارد که بیت کوین برای موفقیت به موسسات نیازی نخواهد داشت، اما وی افزود که اگر بیت کوین قصد دارد به عنوان ذخیره ارزش غیر وابسته به دیگر بازارهای مالی در سطح جهانی پذیرفته شود، باید سرمایه گذاران نهادی را به بازار خود جذب کند. واتکینز در ادامه ی گزارش خود، پیش بینی کرد که صندوق های پوشش ریسک جز نخستین سازمان هایی هستند که در این بازار ورود می کنند. پیشتر رادیان رادلف (Ryan Radloff)، مدیرعامل شرکت میلیاردی Kingdom Trust اعلام کرد که بخش بازنشستگی 28 تریلیون دلاری ایالات متحده، نخستین نهاد دولتی خواهد بود که بخشی از سبد دارایی خود را به رمز ارزها اختصاص می دهد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت