ترازنامه مالی شرکت‌ها در آینده باعث رونق بیت‌ کوین خواهد شد!

راهنمای مطالعه

افزودن بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال به ترازنامه شرکت‌ها ضروری است زیرا آینده ای مالی بر پایه رمز ارزها، زودتر از موعد خود، به بازار مالی امروز رسیده است. بیت کوین در اوایل سال 2021 رشد بی نظیری را تجربه کرده است و به بیش از 60 هزار دلار رسید. ما در حال ورود به دوره‌ای هستیم که موسسات شروع به روی آوردن به سرمایه‌گذاری در بیت کوین می‌کنند، زیرا بسیاری از کشورها پول بی‌سابقه‌ای را برای پرداخت بدهی‌های حال حاضر و رو به افزایش خود چاپ می‌کنند. و بدتر اینکه، آنها با خطر تورم غیرقابل کنترل نیز روبرو هستند. این طوفان وسیع به خاطر شرایط سخت بازار باعث شده است که موسساتی مانند صندوق‌های بازنشستگی، صندوق‌های تامینی و همچنین افرادی با دارایی به ارزش خالص تریلیون دلار برای اولین بار، با کسب تجربه و اطلاعات در مورد بیت کوین مسیر جدید خود را آغاز می‌کنند.

برخلاف بازار گاوی در سال 2017، این روند فعلی کمتر تحت تأثیر هیجانات قرار دارد و بیشتر ناشی از پذیرش بیت کوین در دنیای مالی سنتی به عنوان یک کلاس دارایی نادر است. تصویب موسسات و سازمان‌های دارایی رمز ارز موضوع اصلی سال 2021 بوده است و تسلا (Tesla) 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است که یکی از برجسته ترین نمونه‌های پذیرش رمز ارز توسط شرکت‌ها تاکنون می‌باشد.

علاوه بر این، موسسات بزرگ اهمیت بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش مالی خود را تشخیص داده اند، بسیاری از آنها میلیون‌ها دلار دارایی رمز ارز را به ترازنامه مالی خود اضافه می‌کنند، از جمله Goldman Sachs ، Standard Chartered ، Square ، BlackRock ، Fidelity Investments ، MicroStrategy و موارد دیگر.

اما چشم انداز صنعت رمز ارز باید تغییر کند تا به بیت کوین اجازه دهد تا به سمت دنیای مالی سنتی حرکت کند. موسسات نمی‌توانند ریسک استفاده از کلیدهای خصوصی را بپذیرند که به راحتی می‌توان آنها را گم کرد یا رشته‌های طولانی حروف و اعداد پیچیده را در معامله‌ها استفاده کرد و یا وجوه مالی را در صرافی‌هایی که ریسک معامله با طرف مقابل بسیار زیاد است، ذخیره کرد.

مقررات بسیار مهم و پر اهمیت است

مقررات رمز ارز جدید در ایالات متحده آمریکا با ارائه اطمینان بیشتر در حوزه‌های قضایی، نگهداری ارزهای دیجیتال را آسان و قابل قبول می‌کند. فقط ماه گذشته در ایالات متحده آمریکا، دفتر نظارت بر ارز، اطمینان نظارتی مورد نیاز در مورد فعالیت‌های رمز ارز را ارائه داد. برایان بروکس (Brian Brooks)، مسئول نظارت بر ارز، اظهار داشت که دسترسی به بلاکچین‌ها مانند بیت کوین یا اتریوم (ETH)، نگه داشتن سکه‌های دیجیتال به طور مستقیم یا از طرف مشتریان و اجرای گره‌ها برای بلاکچین عمومی مجاز است. به عبارت دیگر، این اجازه صادر شده است تا بانک‌ها بتوانند به طور فعال در معاملات رمز ارز وارد شوند که این اتفاق در نوع خود گامی عظیم در جهت ارتقا سطح راحتی و آسان سازی برای موسسات علاقه‌مند به نگهداری رمز ارز می‌باشد.

ما همچنین شاهد پیشرفت‌های بیشتری در زمینه نگهداری و مدیریت دارایی‌های دیجیتال هستیم که به فعالان سازمانی و شرکتی بیشتری اجازه می‌دهد وارد فضای بازار رمز ارز شوند. گلدمن ساکس (Goldman Sachs) اخیراً درخواستی برای کسب اطلاعات جهت بررسی برنامه‌های نگهداری دارایی‌های دیجیتال بانکی، که بخشی از یک استراتژی گسترده‌تر برای ورود به بازار سکه‌های رمز ارز پایدار، صادر کرده است. در حالی که هنوز جزئیات دقیق نیستند، این حرکات تحریک کننده موسسات، کلیدی برای رونق گرفتن بازار رمز ارز در سطح بزرگتری است.

در حالی که این موسسات، تیم‌های بزرگی برای مدیریت و نظارت بر دارایی‌های رمز ارز جدید خود دارند، شرکت‌های کوچکتر نیز شروع به آزمایش، برای افزودن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به ترازنامه مالی خود کرده‌اند. از آنجا که شرکت‌های بزرگ و کوچک شروع به نگهداری رمز ارز می‌کنند، این موضوع روشن می‌شود که نسل بعدی شرکت‌ها بیشتر مانند سرمایه گذارانی که از دارایی رمز ارز خود از شیوه نگهداری و تعادل سرمایه در چندین کلاس دارایی استفاده می‌کنند، عمل می‌کنند.

آینده‌ای را تصور کنید که همه شرکت‌ها رمز ارز را در ترازنامه مالی خود نگه دارند و هر شرکتی سرمایه گذار باشد، خواه این هسته اصلی کسب و کار آنها باشد یا نه. اما این آینده هم به تجربه کاربر و هم به مقررات آن بستگی دارد. برخی از شرکت‌ها و موسسات نگهدارنده رمز ارز مایل هستند با در نظر گرفتن اقدامات امنیتی و مالی خود برای مدیریت رمز ارز خود، ریسک کنند، در حالی که برای برخی دیگر، این یک شروع نیست. دنیای مالی سنتی به راه حل های حضانت، UX سنتی برای معاملات، مدیریت دارایی رمز ارز و سایر موارد نیاز دارد.

شرکت‌های کوچکتر اقدام به نگه داشتن رمز ارز می‌کنند، بهتر این است که به سادگی دارایی رمز ارز خود را حفظ کنند، بدون اینکه حواس آنها بیش از حد از نوسانات و سر و صدای بازار رمز ارز پرت شود. افزایش قیمت در بازار رمز ارز کنونی هیجان و فرصت زیادی برای رشد به همراه دارد، اما شرکت‌ها باید کاری را انجام دهند که برای آنها منطقی باشد. حفظ یک رویکرد شاخص اساسی برای مدیریت خزانه داری دارایی رمز ارز شرکت‌ها (به عنوان مثال، نگه داشتن 5 درصد وجوه در بیت کوین، 95 درصد پول نقد و ایجاد تعادلی مناسب هنگام افزایش یا کاهش قیمت) به شما این امکان را می‌دهد هوشمندانه با پول نقد در بستر تجاری بازار قرار بگیرید و خود را ایمن کنید.

به طور کلی، اکنون که موسسات در مورد بیت کوین جدی شده‌اند و ترکیبی از مقررات و تجربه کاربر نیز کمک می‌کند تا رمز ارز به یک کلاس دارایی در دسترس‌تر و قابل قبول تبدیل شود، دنیای سنتی مدیریت مالی تکامل می‌یابد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت