ترامپ، بیت‌کوین را کلاهبرداری نامید و از دلار حمایت کرد!

دونالد ترامپ (Donald Trump) رییس جمهور پیشین آمریکا همچنان از طرف‌داران بیت‌کوین (BTC) نیست. ترامپ بیت‌کوین را یک کلاهبرداری می‌داند و همچنان تاکید می‌کند که دلار می‌بایست به عنوان “ارز جهانی” باقی بماند.

رییس جمهور سابق آمریکا روز دوشنبه با حضور در برنامه فاکس بیزینس (FOX Business) تاکید کرد:

“‌بیت‌کوین، دقیقا مثل یک کلاهبرداری است. من بیت‌کوین را دوست ندارم زیرا ارز دیگری است که در حال رقابت با دلار است. من می خواهم دلار به ارز جهانی تبدیل شود.”

ترامپ در جولای 2019 و زمانی که در کاخ سفید حضور داشت اعلام کرد که هیچگاه طرفدار بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال نبوده است. ترامپ در همان زمان، نوسان قیمت را به عنوان دلیل اصلی مواضع خود بر ضد رمز ‌ارزها مطرح کرد. وی تاکید کرد که رمز‌‌ ارزها پول نیستند و ارزش آن‎‌ها “باد هوا” است

همان طور که قبلا توسط وب سایت کوین‌تلگراف (Cointelegraph) گزارش شده بود، دولت ترامپ به طور جدی به دنبال تصویب قوانینی بر ضد رمز ارزها بوده است. ترامپ به استیو منوچین (Steve Mnuchin)، وزیر خزانه داری خود گفته بود که “حساب بیت کوین را برسد.”

در آخرین روزهای کاری ترامپ، وزارت خزانه داری با تصویب قوانینی چالش‌برانگیز در زمینه کیف پول‌های مستقل سرمایه‌گذاران، چالشی در بازار رمز ارز ایجاد کرد. این خط مشی که در زمان ترامپ تصویب شده بود در دولت جو بایدن (Joe Biden)  به صورت جدی‌تر گسترش پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *