تراکنش 1.3 میلیارد دلاری بیت کوین در روند صعودی!

راهنمای مطالعه

در 24 ساعت گذشته، بیت کوین (BTC) روند صعودی به خود گرفته و در حال تلاش برای ورود به کانال 10 هزار دلار می باشد. تصمیم جدید دولت فدرال آمریکا مبنی بر کاهش نرخ سود بانکی، دلیل اصلی تقویت روند صعودی فعلی بیان شده است. در واقع با اعلام خبر رسمی، افراد بسیاری اقدام به خارج کردن سرمایه های خود از بانک ها کردند. طبق آمار ارائه شده، علاوه بر بازار رمز ارز، دیگر بازارهای مالی نیز روند رو به رشدی را تجربه کردند.

تراکنش نجومی!

اما در روند فعلی، تراکنش هایی انجام شد که باعث شوکه شدن بازار رمز ارز شد و در حال حاضر بسیاری از خبرگزاری ها و تحلیل گران در حال بحث در رابطه با تراکنش انجام شده می باشند. طبق اطلاعات منتشر شده توسط Blockchain، یک نهنگ بازار رمز ارز، سه تراکنش به ارزش 1.3 میلیارد دلار انجام داد. در این تراکنش ها بیشتر از 132 هزار بیت کوین مورد نقل و انتقال قرار گرفت. این تراکنش ها زمانی انجام شد که بیت کوین در حال تلاش برای عبور از نقطه مقاومتی اصلی خود بود.

هنوز از مقصد اصلی این تراکنش ها و هویت مبدا تراکنش، اطلاعات دقیقی در اختیار نیست. اما در این میان یکی از کاربران شبکه ی اجتماعی ردیت (Reddit)، با ارائه مستنداتی مدعی شده که این تراکنش مربوط به صرافی کوین بیس (CoinBase) بوده و خطری بازار رمز ارز را تهدید نمی کند. همواره تراکنش هایی با حجم زیاد، بازار را متشنج می کند زیرا پتانسیل فروش ناگهانی بیت کوین و ریزش شدید قیمت از سوی مبدا تراکنش، وجود دارد.

تراکنش های انجام شده هرچند به عنوان بزرگترین تراکنش های تاریخ به شمار می آیند، اما هنوز اختلاف زیادی با بزرگترین تراکنش انجام شده دارند. طبق گزارش کوین تلگراف (Cointelegraph)، در ماه آوریل، تنها در یک تراکنش 161 هزار بیت کوین به ارزش 1.1 میلیارد دلار توسط صرافی بیتفینکس (Bitfinex)، مورد نقل و انتقال قرار گرفت. البته باید اشاره کرد که از حیث تعداد بیت کوین های منتقل شده، تراکنش سال 2011 هنوز رکورد دار است. در 16 نوامبر سال 2011، 500 هزار بیت کوین مورد انتقال قرار گرفت اما به دلیل قیمت پایین بیت کوین در آن زمان، تراکنش انجام شده تنها 1.3 میلیون دلار ارزش مالی داشت.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت