تشکیل شورای ماینینگ در پی مذاکرات ایلان ماسک با ماینرهای آمریکای شمالی!

اخیراً مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی (MicroStrategy)، جلسه‌ای را میان ایلان ماسک (Elon Musk) و مدیران برخی از شر‌کت‌های فعال در صنعت ماینینگ ترتیب داده و حالا به نظر می‌رسد که صنعت ماینینگ بیت‌کوین (BTC) در آمریکای شمالی درحال حرکت به سوی پایداری زیست‌ محیطی گسترده‌تری است. پس از این مذاکرات، روز دوشنبه سیلور و ماسک از تشکیل شورای ماینینگ بیت‌کوین خبر دادند. اعضای این شورا شامل برخی از رهبران صنعت از جمله شرکت‌های آرگوس بلاک‌چین (Argos Blockchain)، بلاک کپ (BlockCap)، گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، هایو بلاک‌چین (Hive BlockChain)، هات ایت ماینینگ (Hut 8 Mining)، ماراتون دیجیتال (Marathon Digital) و رایت بلاک‌‌چین (Riot Blockchain) است.

به گفته مایکل سیلور، تمام اعضای این شورا بر ارتقاء شفافیت مصرف انرژی و تسریع اجرای طرح‌های پایداری زیست محیطی در سرتاسر جهان توافق کرده‌اند. روز دوشنبه سیلور با انتشار پستی در توییتر بیان کرد:

“دیروز میزبان جلسه‌ای میان ایلان ماسک و ماینرهای بزرگ بیت‌کوین در آمریکای شمالی بودم. ماینرها قبول کردند تا به منظور ارتقاء شفافیت مصرف انرژی و تسریع اجرای طرح‌های پایداری زیست محیطی در سرتاسر جهان، شورایی برای ماینینگ بیت‌کوین تشکیل شود”.

سیلور همچنین خاطر نشان کرد که این شورا تعهد دارد تا اهداف مختلف زیست‌ محیطی، اجتماعی و حاکمیت شرکتی در رابطه با استخراج بیت‌کوین را دنبال کرده و نسبت به آموزش بازار درخصوص فرآیند‌های ماینینگ بیت‌کوین اقدام نماید.

ماسک که نخستین فردی بود که از مباحث این جلسه خبر داد، روز دوشنبه در توییتر بیان کرد:

“با ماینرهای آمریکای شمالی صحبت کردم. متعهد شدند که استفاده از انرژی تجدیدپذیر در ماینینگ را گسترش داده و ماینرهای دیگر در سراسر دنیا را نیز به این موضوع ترغیب کنند. مذاکرات امیدوارکننده‌ای بود”.

ریزش اخیر قیمت بیت‌کوین را می‌توان یکی از وخیم‌ترین ریزش‌های این رمزارز دانست که یکی از دلایل آن تصمیم شرکت تسلا (Tesla) درخصوص توقف پذیرش بیت‌کوین در پرداخت‌های این شرکت به دلایل زیست محیطی بوده است. در پی این ریزش، قیمت بیت‌کوین از سقف خود 54 درصد کاهش یافت و در نهایت به محدوده 30 هزار دلار رسید.

اگرچه سوءبرداشت در رابطه با تاثیر منفی ماینینگ بیت‌کوین بر روی محیط زیست موضوع جدیدی نیست، اما از سوی دیگر سخت‌گیری‌ها و برخورد شدید دولت چین با ماینرهای رمزارز به دلایل زیست محیطی در روزهای اخیر بر نگرانی‌های سرمایه‌گذاران افزوده است. همانطور که اخیراً نیز رسانه کوین‌ تلگراف (Cointelegraph) گزارش کرده، پس از این موضوع برخی از ماینر‌های بیت‌کوین در چین فعالیت‌های خود را متوقف کرده و به مناطق دیگر نقل مکان کرده‌اند.

منبع: Cointelegraph

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *