توسعه شبکه Locha به منظور انتقال بیت کوین بدون نیاز به اینترنت!

توسعه شبکه Locha به منظور انتقال بیت کوین بدون نیاز به اینترنت!

راهنمای مطالعه

یک تیم ونزوئلایی در حال توسعه Locha، یک شبکه غیر متمرکز است که برای برقراری ارتباط با بیت کوین (BTC) به اینترنت متکی نیست. این سیستم، براساس امواج رادیویی، در پاسخ به قطع مکرر برق و اینترنت در ونزوئلا و سایر کشورها متولد شد.

شبکه غیر متمرکز Locha یک پروژه متن باز به رهبری رندی بریتو، عضو سازمان بیت کوین ونزوئلا است.

آنها در حال کار بر روی دو دستگاه به اسم های Turpial و Harpia می باشند که به هر کسی امکان خواهد داد که با استفاده از امواج رادیویی با برد طولانی، به بلاک چین بیت کوین اتصال یابد. Turpial نسخه ساده تر فرستنده رادیویی است که گزارش شده در مسافت های یک تا دو کیلومتری در مناطق شهری کار می کند. Harpia یک ماژول رادیویی محدودتر برای استفاده رایانه های کوچک طراحی شده است.
هر دو دستگاه طوری طراحی شده اند که قابل حمل باشند و توسط باتری کار کنند. کاربرد آنها محدود به بیت کوین نیست، هر بلاکچین دیگری مانند Monero می تواند از آن نیز استفاده کند، یا حتی سیستم های پیام رسانی و انتقال فایل مانند IPFS را انجام دهد.

جایگزین واقع بینانه برای اینترنت

دستگاههای Locha  با ارائه یک روش جایگزین انتقال داده به اینترنت کار می کنند. استفاده اصلی آنها برای موقعیت های بحرانی مانند ونزوئلا و سایر کشورهای این چنینی است، جایی که مسائل زیرساختی یا محدودیت های دولت اغلب منجر به قطع شدن طولانی اینترنت می شود.

اما در حالی که ناتوانی ها در معامله یک جانبه است، مقاومت در برابر سانسور جنبه دیگری دارد.

بریتو در گفتگو با اعضای جامعه مونرو توضیح داد:
“ما در شرایطی که دسترسی به اینترنت نداریم، به دلیل عدم وجود زیرساخت ها، سانسور هدفمند و یا در صورت تمایل برای ناشناس شدن، کاری را انجام می دهیم، بنابراین نمی خواهید آدرس IP خانه / تلفن خود را افشا کنید. که به هویت شما مرتبط است. “

اگرچه این دستگاه های به فروش خواهند رسید ، Locha قصد دارد این امکان را برای علاقه مندان به تکنولوژی فراهم آورد که بتوانند فرستنده سازگار با شبکه را از نو بسازند. این نرم افزار متن باز و در دسترس همگان است.

موانع در راه تصویب

یکی از نقاط ضعف موجود در مورد پیشنهاد Locha Mesh این است که هنوز به برخی از نقاط شبکه نیاز به دسترسی به اینترنت برای اتصال به گره های رمزنگاری جهانی است. اگرچه حتی در حین خاموش شدن اینترنت در ایران، برخی از آنها به شبکه جهانی متصل بودند، هنوز مشخص نیست که آیا یک شبکه کامل Locha همچنان کاربردی خواهد داشت یا خیر.

در صحبت با کوین تلگراف، بریتو توضیح داد که این شبکه لزوما به گره های متصل به اینترنت از طریق تلفن ثابت متکی نخواهد بود. کاربران دارای ماهواره همچنین می توانند به عنوان ورودی از آن کمک بگیرند و داده ها را دوباره درون شبکه Locha ارسال کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا کاربران در کشورهای بحران زده مانند ونزوئلا توانایی تهیه و دسترسی به دستگاه را دارند یا خیر، پاسخ داد:

“ما انتظار نداریم قیمت آن بسیار بالا باشد، هدف ما این است که دستگاه Turpial را تا حد امکان قابل حمل و مقرون به صرفه ارائه دهیم. خرید آنها از هر کشوری امکان پذیر خواهد بود، در مکان هایی که امکان ارسال آن برای ما وجود ندارد، مستندات زیادی خواهیم داشت تا افراد بتوانند خودشان را بسازند، و شاید افراد دوست دارند از دستگاه های Turpial ما را در آن مکان هایی که حضور دارند، بسازند. “

روند ساخت یک دستگاه تا نیمه دوم 2020 تکمیل شود

با این حال، پیشرفت تیم هنوز کند است. پیش بینی می شود روند ساخت یک دستگاه تا نیمه دوم 2020 تکمیل شود و پس از آن ممکن است تأخیر بیشتری برای راه اندازی تولید پیش بینی می شود. این تیم در حال حاضر به دنبال تأمین بودجه است و بریتو خاطرنشان کرد که منابع اضافی توسعه را سرعت می بخشد، وی افزود:

“ما فکر می کنیم با بودجه بیشتر، می توانیم زودتر به سخت افزار و نرم افزار آماده تولید برسیم، درست همانطور که با سرمایه گذاری ها و کمکهای مالی ما توانستیم به نسخه های سخت افزاری و نرم افزارهای مورد نیاز خود در سال 2019 برسانیم. “
منبع cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت