توییت ایلان ماسک بار دیگر باعث ریزش قیمت بیت‌ کوین و آشفتگی بازار شد!

راهنمای مطالعه

در ساعات اولیه صبح امروز قیمت بیت‌کوین (BTC) عقب نشینی کرد و به گفته برخی از کارشناسان این صنعت، انتشار توییت‌ ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیرعامل شرکت تسلا (Tesla)، علت این اتفاق بوده است. صبح امروز ایلان ماسک با یک توییت تحریک کننده دیگر باعث آشفتگی بازار گردید و موضوع جالب توجه اینکه این بار از ایموجی قلب شکسته در توییتش استفاده کرده است. درحال حاضر قیمت بیت‌کوین 42 درصد پایین‌تر از سقف تاریخی خود معامله می‌شود و شنیده‌ها حاکی از آن است که این توییت عجیب و مبهم ایلان ماسک احتمالاً به جدایی و خروج او از بیت‌کوین اشاره دارد.

پیش از این نیز ایلان ماسک به طور ناگهانی دیدگاهش را نسبت به بیت‌کوین تغییر داده بود و با عدم پذیرش آن در پرداخت‌های شرکت تسلا به بهانه عواقب زیست محیطی ناشی از مصرف انرژی بالا، آتش فشار فروش در بازار را شعله‌ور کرد. در واکنش به توییت ایلان ماسک، جاستین سان (Justin Sun)، خالق شبکه ترون (TRX) اعلام کرد:

“ من تمام بیت‌کوین‌هایی که ایلان ماسک بفروشد را خواهم خرید”

این موضوع تا حدی مورد توجه قرار گرفت که رسانه بلومبرگ (Bloomberg) نیز در سرتیتر اخبار خود اعلام کرد: “ ریزش بیت‌کوین پس از توییت‌های ایلان ماسک با ایموجی قلب شکسته برای این توکن”.

تاثیر توییت‌های ایلان ماسک بر بازار بیت‌کوین کاملاً مشهود است و معامله‌گران کم‌تجربه و احساسی که با فروش ناشی از ترس باعث آشفتگی و نوسان در این بازار می‌شوند نیز کم تعداد نیستند. سرمایه‌گذاران حقوقی و حرفه‌ای که با دید وسیع‌تری به بیت‌کوین نگاه می‌کنند معمولاً با چنین اتفاقات کوچک و بی‌اهمیتی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. همچنین گفته می‌شود که ماسک عمداً و در جهت منافع شرکت تسلا، که در آینده احتمالاً با استفاده از انرژی خورشیدی به ماینینگ بیت‌کوین ورود خواهد کرد، درحال دست‌کاری بازار است.

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت