ثبت رکورد تاریخی هش‌ ریت شبکه‌ی بیت‌ کوین علی‌رغم ریزش اخیر!

ثبت رکورد تاریخی هش‌ ریت شبکه‌ی بیت‌ کوین علی‌رغم ریزش اخیر!

راهنمای مطالعه

قیمت بیت‌کوین (BTC) در چند روز گذشته وارد روند ریزشی شد و کاهش 2 هزار دلاری را تجربه کرد. در زمان نگارش این خبر، این رمز ارز در مرز 10 هزار دلار در حال مبارزه برای حفظ جایگاه خود می‌باشد، با این وجود هش‌ریت شبکه برای اولین بار در تاریخ خود از EH/s 150 عبور کرده و یک سقف جدید به ثبت رسانده است که از این حیث بسیار جالب است. تحلیل‌گران بر این باور بودند که با ریزش بیت‌کوین شاهد کاهش هش‌ریت نیز خواهیم بود اما در حال حاضر آمار و ارقام، شرایط دیگری را نشان می‌دهد.

هش‌ریت یک شاخص کلیدی در تعیین سلامت شبکه بیت‌کوین است. این شاخص میزان توان هش جهانی برای استخراج بیت‌کوین را نشان می‌دهد و همچنین می‌تواند به‌عنوان میزان انرژی که صرف محافظت از شبکه در برابر حملات احتمالی 51 درصد می‌شود، تعبیر شود. ماینرها از مهم‌ترین بازیگران اکوسیستم بیت‌کوین محسوب می‌شوند و تداوم تخصیص منابع توسط آن‌ها علی‌رغم نوسانات اخیر قیمت، می‌تواند یک اندیکاتور مثبت بلندمدت تلقی شود. اگرچه باید توجه داشت که وقتی بحث ماینینگ صنعتی می‌شود، کسب‌وکارها برای افق‌های زمانی میان‌مدت ​​تا بلندمدت برنامه‌ریزی می‌کنند و عملیات ماینینگ آن‌ها معمولاً تحت تأثیر نوسانات کوتاه‌مدت قیمت قرار نمی‌گیرند.

عدم قطعیت اقتصادی می‌تواند عامل دیگری باشد که شرکت‌ها و افراد بیشتری را به تخصیص منابع برای استخراج بیت‌کوین سوق می‌دهد. فعالیتی که اغلب به‌عنوان پوشش ریسک در برابر بازارهای سنتی تلقی می‌شود. به خصوص با توجه به شرایط پیش آمده و بحران اقتصادی ناشی از ویروس کرونا، افزایش ماینرها در سطح جهان و در نتیجه افزایش هش‌ریت، تا حدودی قابل پیش بینی بود. در حال حاضر ماینرهای بیت‌کوین نسبت به آینده‌ی این رمز ارز بسیار امیدوار هستند و بی توجه به ریزش اخیر بیت‌کوین، به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

منبع: Cointelegraph

لورم ایپسوم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط نوشته ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3160"]

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3031"]