ثبت رکورد جدید هش ریت شبکه‌ی بیت‌ کوین و پیام‌های آن!

راهنمای مطالعه

نوسانات قیمت اخیر بیت کوین (BTC) تاثیری روی شاخص‌های بنیادین این رمز ارز نگذاشته و هش ریت بیت کوین در هفته‌های اخیر رو به افزایش بود بطوری‌که بار دیگر توانست رکورد تازه‌ای از خود به جای بگذارد. سیگنال‌های رشد هش ریت بیت کوین نشان می‌دهد که تقاضا برای شبکه بیت کوین در حال حاضر به طرز باورنکردنی زیاد است، علی‌رغم اینکه برخی افراد اعتقاد داشتند که بیت کوین توسط اتریوم (ETH) تحت الشعاع قرار گرفته است. اما روند بازار حاکی از موضوع دیگری است.

درست است که شبکه اتریوم به دلیل رونق بازار دیفای و رمز ارزهای جدید این حوزه، شاهد افزایش تقاضا بوده است، اما این امر به دلیل ورود کاربرانی که برای انجام مبادلات غیرمتمرکز نیاز به استفاده از اتریوم داشتند، ایجاد شده است و خود اتریوم در این میان مورد معاملات زیادی قرار نگرفته است. از طرف دیگر، به نظر می‌رسد بیت کوین بیشتر شاهد استفاده ارگانیک است که این موضع در حالی آغاز شده که معاملات بیشتری در خارج صرافی‌ها انجام می‌شود. این امر شاید شامل معاملات همتا به همتا یا حتی معاملات غیرقانونی بین خریداران بزرگ نیز باشد.

افزایش تقاضا برای شبکه بیت کوین همان چیزی است که باعث افزایش نرخ هش ریت آن شده است. این موضوع به نوبه خود منجر به رشد چشمگیر سختی شبکه شده که قرار است در دوره بعدی اعمال شود. همانطور که شبکه‌ی خبری و تحلیلی NewsBTC هفته گذشته گزارش داد، روند خروج بیت کوین از صرافی‌ها شدت زیادی به خود گرفته و در درواقع باعث کاهش عرضه بین خریداران می‌شود. از طرفی تقاضای بیت کوین نیز روند رو به رشدی دارد.

این موضوع بدان معنی است که این شبکه بیشتر مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد، بطوریکه استفاده این رمز ارز بیش از آن است که فقط توسط سرمایه گذاران که بیت کوین را در صرافی خریداری می‌کنند و می‌گذارند، در آنجا بماند تا آن را با سود عالی بفروشند. از آنجا که هش ریت بیت کوین به بالاترین سطح خود رسیده است، بلاک چین این رمز ارز اکنون در معرض دومین تنظیم بزرگترین سختی شبکه می‌باشد که در سال ۲۰۲۰ مشاهده شده است. Glassnode نیز در توئیت اخیر در این باره صحبت کرد و به نمودار رشد نمایی که هش ریت بیت کوین نشان می‌دهد، اشاره کرد.

Glassnode در این رابطه بیان کرد:

“صرف نظر از روند کوتاه مدت قیمت بیت کوین، نرخ هش بیت کوین همچنان روند صعودی را طی می‌کند و ATH جدید را ثبت می‌کند. این معیار ممکن است هیچ تأثیر مستقیمی در عملکرد قیمت این رمز ارز در کوتاه مدت نداشته باشد، اما پیش بینی روند صعودی چشمگیری را به خوبی نشان می‌دهد.”

منبع: Newsbtc

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت