ثبت شش کندل سبز ماهانه به صورت متوالی توسط بیت ‌کوین پس از 8 سال!

راهنمای مطالعه

برای نخستین بار از آپریل 2013 تاکنون، بیت‌کوین (BTC) توانست 6 کندل سبز ماهانه را به صورت متوالی به ثبت برساند. درصورت تکرار تاریخ، بیت‌کوین می‌تواند بازدهی بیشتری را در سال جاری رقم بزند. آخرین بار در آپریل سال 2013 بیت‌کوین 6 کندل صعودی ماهانه را به صورت متوالی در محدوده قیمت 140 دلار به ثبت رساند. درحالی که پس از آن بازار پتانسیل اصلاح تا سطح کمتر از 100 دلار را طی دو ماه داشت، اما بیت‌کوین در شش ماه بعدی بیش از 700 درصد رشد نمود و برای اولین بار به قیمت‌های بالاتر از هزار دلار رسید.  

بیت‌کوین در آستانه روند صعودی چشمگیر خود در سال 2017 نیز همین الگو را از خود نشان داد و تا ماه سپتامبر 5 کندل صعودی ماهانه متوالی را به ثبت رساند. اگرچه بیت‌کوین در ماه سپتامبر وارد یک فاز تراکمی شد، اما در ماه اکتبر توانست سقف قیمتی جدیدی را فتح کند و قیمت آن تا انتهای سال از 5 هزار دلار به حوالی 20 هزار دلار رسید. مایک مک‌گلن (Mike McGlone)، استراتژیست رسانه بلومبرگ (Bloomberg)، معتقد است که اگر بازار همان روندی را که در سال‌های 2013 و 2017 داشته پیش بگیرد، بیت‌کوین می‌تواند تا سال 2022 در محدوده 400 هزار دلار معامله شود.

پیتر برنت (Peter Brandt) معامله‌گر و تحلیل‌گر خبره بازار، نیز روند بیت‌کوین را صعودی می‌داند و پیش‌بینی او این است که این رمزارز می‌تواند از همین محدوده 250 درصد دیگر بازدهی داشته باشد و به بالاتر از 200 هزار دلار برسد. وی در این رابطه بیان کرده است: “ به نظرم بیت‌کوین اکنون در همان فاز استراحتی قرار دارد که در سال 2017 حدود یک الی دو ماه درگیر آن بود و پس از آن آخرین حرکت صعودی را از این رمزارز شاهد بودیم”. 

با این حال، روندهای گذشته هیچ‌گاه عملکرد آتی را تضمین نکرده و تاریخ کندل‌های سبز کمی مبهم به نظر می‌رسد. با وجود اینکه بیت‌کوین در اواخر سال 2015 نیز 5 کندل صعودی ماهانه را به صورت متوالی به ثبت رساند، اما پس از آن در نخستین هفته‌های سال 2016 شاهد ریزش 20 درصدی این رمزارز بودیم و تا چند ماه بعد نیز درگیر فاز تراکمی بود. به همین ترتیب، این رمزارز در ابتدای سال 2019 پس از 5 ماه صعودی متوالی نهایتاً وارد یک روند نزولی بلندمدت شد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت