جمهوری آفریقای مرکزی به دنبال پذیرش رسمی بیت‌کوین!

طبق گزارش‌ها، دولت جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) قانونی را برای پذیرش بیت‌کوین به‌عنوان یک روش پرداخت رسمی در داخل مرزهای کشور تصویب کرده است. در صورت موفقیت این ابتکار، کشور را به اولین کشور آفریقایی تبدیل می‌کند که چنین اقدامی را اجرا می‌کند و بعد از السالوادور دومین کشور در سطح جهان است.

در پوشش خبری اخیر فوربس (Forbes ) آمده است که مجلس ملی جمهوری آفریقای مرکزی، لایحه‌ای را برای پذیرش بیت‌کوین به عنوان ارز قانونی امضا کرده است. وزیر اقتصاد دیجیتال – گرنه زاکو (Gourna Zacko) و وزیر دارایی کالیکسته نگانونگو (Calixte Nganongo) این پیش‌نویس قانون را پیشنهاد کردند. آن‌ها همچنین یک چارچوب نظارتی برای صنعت ارزهای دیجیتال داخلی ایجاد کردند.

اقتصاد دولت جمهوری آفریقای مرکزی سال‌ها با مشکل مواجه بوده است و بیت‌کوین می‌تواند به‌عنوان یکی از آخرین امیدها در نظر گرفته شود. پس از پذیرش بیت‌کوین السالوادور، این کشور شاهد افزایش چشمگیر تعداد گردشگران بازدیدکننده و تعداد زیادی سرمایه‌گذاری بود. به‌این‌ترتیب، می‌توان فرض کرد که دولت جمهوری آفریقای مرکزی ممکن است اثرات مثبت مشابهی را احساس کند.

اینکه آیا بیت‌کوین می‌تواند برای پیشرفت مالی در سطح کلان اقتصادی مفید باشد یا خیر، یک سؤال بحث‌برانگیز باقی‌مانده است. بااین‌حال، منطقی است که جمهوری آفریقای مرکزی مایل است به آن کمک کند، زیرا در میان فقیرترین و کمتر توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان است.

بیش از 60 درصد از ساکنان آن در فقر زندگی می‌کنند، بسیاری از آنها از سوء تغذیه مزمن رنج می‌برند. علاوه‌بر‌آن، شرایط سخت باعث جنگ داخلی شده است که جان هزاران نفر را گرفته و این کشور بیش از پیش نسبت به کشورهای پیشرفته‌تر منزوی کرده نماید.

منبع: Cryptopotato

5/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.