افزایش چشمگیر حجم تراکنش‌های روزانه بیت کوین و در آستانه رکوردشکنی!

راهنمای مطالعه

این روزها با وجود اینکه قیمت بیت‌کوین (BTC) درحال افزایش است اما همچنان یک بحث پیش‌پا افتاده در رابطه با آن وجود دارد مبنی بر اینکه “ هیچکس از این رمزارز برای تراکنش‌های واقعی استفاده نمی‌کند”. از آن‌جا که این دارایی بیشتر به عنوان یک ذخیره ارزش ایفای نقش کرده، به نوعی می‌توان این ادعا را درست دانست، اما در این روزها حجم تراکنش‌های روزانه این رمزارز نیز درحال افزایش بوده و در آستانه رکوردشکنی است.

با نگاهی دقیق‌تر به پیشرفت این اکوسیستم و درآمد‌ ماینرهای این شبکه خواهیم دید که چطور این عوامل منجربه ادامه سلطه جهانی این رمزارز خواهند شد. رالی اخیر بازار رمزارز باعث ثبیت جایگاه این دسته از دارایی‌ها به عنوان یک رقیب واقعی در بازارهای مالی گردیده و در این میان، بیت‌کوین بیشترین ضربه را به دارایی‌هایی مثل طلا و دلار وارد کرده است.

بیت‌کوین در ابتدا با این هدف طراحی شد که جایگزین پول نقد گردد و به عنوان نخستین سیستم دیجیتالی بر روی یک شبکه همتا به همتا (Peer-to-peer) ایفای نقش کند. در نخستین روزهای ظهور بیت‌کوین، از آن برای خرید چیزهایی مثل پیتزا یا مواد مخدر در دارک وب استفاده می‌شد، اما پس از آن که ارزش این رمزارز نمایان شد، مردم تصمیم به نگهداری یا اصطلاحاً هودل کردن (HODL) این رمزارز گرفتند.

پس از آن، اکثر کارشناسان و صاحب نظران این حوزه انگشت انتقاد خود را به سمت بزرگ‌ترین نقص بیت‌کوین اشاره گرفتند و ادعا کردند که افراد کمی از این رمزارز برای تراکنش‌های واقعی استفاده می‌کنند. با این حال، اکنون این موضوع کاملاً درحال تغییر است. امروزه با وجود اینکه قیمت بیت‌کوین افزایش پیدا کرده اما تراکنش‌های بیشتری در شبکه این رمزارز درحال انجام است. درحال حاضر میانگین تراکنش‌هایی که در این رمزارز انجام می‌شود حدود 0.5 کوین است که فقط از هفته پیش تاکنون حدود 20 درصد افزایش یافته است.

اکنون حجم کل تراکنش‌های روزانه بیت‌کوین درحال رکوردشکنی است. علاوه بر این، تعداد تراکنش‌های روزانه نیز مقداری افزایش یافته است. ماینرها نیز اکنون از کارمزدهای شبکه بیت‌کوین در هر روز حدود 5.5 میلیون دلار در آمد کسب می‌کنند که خود یک فرصت شغلی پررونقی را فراهم کرده است. بر اساس داده‌های سایت بایت تری (ByteTree)، تقریباً تمام شاخص‌های مهم شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین در وضعیت سبز قرار دارد که حاکی از سلامت کامل آن است. از جمله این شاخص‌ها می‌توان به نوسانات 30 روزه این رمزارز اشاره کرد که به طور قابل توجهی در این روزها کاهش یافته است.

البته نوسانات این رمزارز بالاخره دیر یا زود با تغییرات بسیاری همراه خواهد شد. از نظر تکنیکالی، اندیکاتور بولینگر بند (Bollinger Band) در بیشترین فشردگی ممکن قرار گرفته و نشان می‌دهد که این رمزارز آماده یک حرکت بسیار بزرگ است. از طرفی نیز، ابزار تکنیکالی دیگری نشان می‌دهد که سقف بیت‌کوین در همین محدوده است، اما با همه این تفاصیل، نمی‌توان گفت که این رمزارز توانایی یک جهش 100 درصدی دیگر از همین محدوده را ندارد.

منبع: Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت