حمایت سیاستمدار آمریکایی از بیت‌ کوین!

به گزارش مجله فایننشال تایمز (Financial Times)، نوت گینگریچ (Newt Gingrich)، سیاستمدار و سخنگوی اسبق مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا، اخیراً به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین (BTC) روی آورده و در همین راستا به شرکت بین‌المللی مشاوره‌ای بیت‌کوین (IBAC) پیوسته است. او قصد دارد تا از این طریق به کشورها و بانک‌های مرکزی کمک کند تا بیت‌کوین را به عنوان پوشش ریسک در برابر تورم نگهداری کنند.

بازاری به ارزش 50 میلیارد دلار برای بیت‌کوین!

شرکت IBAC یک شرکت جدید در حوزه بازارهای مالی است که هدف آن مشاوره و کمک به بانک‌های مرکزی و صندوق‌های ثروت در زمینه سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال است. یکی دیگر از اهداف این شرکت، کمک به موسسات مالی دولتی است تا بیت‌کوین و دیگر دارایی‌های رمزارز را در تبادلات مالی خود بکار بگیرند.

دارایی‌های تحت مدیریت بانک‌های مرکزی در دنیا چیزی حدود 30 تریلیون دلار ارزش دارد و علاوه بر این،  این بانک‌ها 8 تریلیون دلار دیگر نیز در صندوق‌های ثروت ملی در اختیار دارند. حال با فرض این که بانک‌های مرکزی تنها 1.5 درصد از دارایی‌های خود را در بازار رمزارز سرمایه‌گذاری کنند، ارزش این سرمایه‌گذاری چیزی در حدود 50 میلیارد دلار خواهد بود.

ملت‌ها و بانک‌ها می‌توانند بیت‌کوین را به عنوان پوشش ریسک در برابر تورم نگهداری کنند!

گینگریچ در بخشی از مصاحبه خود با رسانه فایننشال تایمز بیان کرده است که شرکت IBAC‌ در آینده به موسسات مالی دولتی و بانک‌های مرکزی پیشنهاد خواهد کرد تا در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده و بخشی از دارایی‌های خود را به عنوان پوششی در برابر تورم در قالب بیت‌کوین نگهداری کنند.

البته این طور که به نظر می‌رسد، منظور او از این موضوع کشورهای کوچکی مثل السالوادور بوده که بانک‌های مرکزی آن‌ها تاثیر قابل توجهی بر رفتار مالی دنیا نداشته و قادر به ایجاد تغییر و تحولات بزرگی در این زمینه نیستند.

در رابطه با کشور السالوادور، گینگریچ معتقد است که بیت‌کوین از یک مزیت بسیار بزرگ در مقایسه با دیگر دارایی‌ها برخوردار است. او به بیت‌کوین اعتقاد دارد زیرا این رمزارز بیش از هر دارایی دیجیتال دیگری مورد توجه بوده و افراد زیادی در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند. علاوه بر این، شواهد حاکی از آن است که وی شخصاً نیز در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده و چندین سال است که مقدار کمی از این رمزارز، که به گفته خودش بیش از یک بیت‌کوین است، را نگهداری می‌کند.

منبع: U.Today

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *