حمله هکرها به دولت آرژانتین و به دنبال باج گیری با کمک بیت کوین!

حمله هکرها به دولت آرژانتین و به دنبال باج گیری با کمک بیت کوین! - ارز جدید

راهنمای مطالعه

در کنار همه‌ی جنبه‌های مثبتی که رمز ارزها دارند و کارکردهای مثبتی که طی چند سال گذشته ایجاد کردند، هنوز کسانی هستند که از رمز ارزها سوءاستفاده کرده و برای فعالیت‌های غیرمجاز و اخاذی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

به‌تازگی توسط هکرهای ناشناس حمله‌ای به یکی از بزرگترین دیتاسنترهای آرژانتین اتفاق افتاد و فایل‌های اطلاعات دولتی را از 10 سال پیش تا به امروز رمزنگاری و قفل کردند.

این حمله در حدود دو هفته پیش در تاریخ 25 نوامبر انجام شد. در مصاحبه‌ای که در تاریخ دوم دسامبر، Alicia Bañuelos، وزیر علم و تکنولوژی آرژانتین انجام داد اشاره کرد که هکرها به دیتاسنتری که دولت از آن استفاده می‌کرد حمله کردند و در حدود 7700 گیگابایت اطلاعات مهم و اساسی دولتی را در بازه‌ی ده ساله رمزنگاری و قفل کردند.

هرچند دولت توانست بخش زیادی از اطلاعات را بازیابی کند اما همچنان بخشی از اطلاعات از دسترس خارج شده و توانایی بازیابی آن‌ها وجود ندارد. وی افزود رمزگشایی فایل‌ها در حدود 15 تا 20 روز زمان می‌برد و عملاً روند فعالیت دولت با اختلال روبرو شده است.

مهاجمان تقاضای پرداخت از طریق بیت کوین دارند!

هکرها بعد از حمله تقاضای پول برای رمزگشایی فایل‌ها کردند. نکته قابل توجه این است که هکرها برای پرداخت تقاضای بیت کوین کردند.

آن‌ها به دولت آرژانتین فرصت چند روزه دادند تا 50 بیت کوین به آدرس کیف پولی که در اختیار دولت دادند فرستاده شود تا قفل فایل‌ها را برای رمزگشایی در اختیار دولت آرژانتین قرار دهند در غیر این صورت فایل‌های رمزنگاری شده بعد از مدت مشخص شروع به پاک شدن می‌کند و برای همیشه از دسترس خارج می‌شود.

بیت کوین به دلیل ناشناس بودن طرفین تراکنش و عدم ردیابی، در بین هکرها و همچنین بازارهای سیاه مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از نقدهای بزرگی که به بیت کوین می‌شود همین مورد است.

بیت کوین محبوب هکرها

امروزه هکرها همه‌ی بخش‌ها را مورد حمله قرار می‌دهند، دولتی، خصوصی، شرکت‌ها و حتی افراد عادی. اخاذی به وسیله بیت کوین تبدیل به یکی از روش‌های محبوب هکرها شده است.

برای مثال یک گروه هکر که به “هکرهای سایه کش” معروف است در نیمه دوم ماه اکتبر به شهر ژوهانسبورگ کشور آفریقای جنوبی حمله کردند. هدف حمله آن‌ها وب‌سایت شهرداری بود و توانستند حجم زیادی از اطلاعات را به سرقت ببرند. بعد از عملیات موفق سرقت اطلاعات، هکرها تقاضای 30 بیت کوین کردند و تهدید کردند که اگر پرداخت انجام نشود اطلاعات محرمانه را در اینترنت پخش خواهند کرد.

حملات دیگر به همین سبک

مثال‌های متعددی می‌توان در این رابطه زد. یکی از حمله‌هایی که چند ماه پیش اتفاق افتاد مربوط به یک دیتاسنتر آمریکا بود که مهاجمان خود را گروه Sadinokibi معرفی کردند. در این حمله نیز آن‌ها توانستند حجم زیادی از اطلاعات را از دیتاسنتر خارج کنند و برای بازگردانی این اطلاعات تقاضای بیت کوین به ارزش 287 هزار دلار کردند.

درنهایت گسترده‌ترین حمله‌ای که اتفاق افتاد مربوط به حمله‌ی WannaCry بود. در این حمله که در سطح دنیا اتفاق افتاد هدف خاصی وجود نداشت. دولتی‌ها، خصوصی‌ها، کسب‌وکارها و افراد عادی قربانی شدند و اطلاعات شخصی افراد رمزنگاری می‌شد.

در مقابل هکر تقاضای بیت کوین داشت و اگر در مدت معین پرداخت نمی‌شد اطلاعات شخصی فرد برای همیشه از بین می‌رفت. حمله WannaCry یکی از بزرگ‌ترین حملاتی است که تابه‌حال اتفاق افتاده است.

به‌هرحال همه با این جمله آشنا هستیم که علم شمشیر دو لبه است. قطعاً هر علم جدید و تکنولوژی جدید در کنار سودآوری و سهولتی که به همراه دارد، زمینه‌های سوءاستفاده را نیز برای افراد مخرب فراهم می‌کند و این شاید نقد درستی نباشد که سوءاستفاده یک تعدادی از افراد خاص باعث شود کل صورت مسئله زیر سؤال و تیغ نقد قرار بگیرد. باید برای مقابله با این شرایط راهکاری اندیشید.
منبع Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت