خبری مهم برای بیت کوین، انقضای 60 درصد از قراردادهای باز در روز جمعه!

خبری مهم برای بیت کوین، انقضای 60 درصد از قراردادهای باز در روز جمعه!

راهنمای مطالعه

جمعه ی پیش رو، می تواند برای بازار رمز ارز و بیت کوین (BTC)، یک روز بسیار مهم و تعیین کننده باشد. طبق بررسی های انجام شده توسط شبکه ی خبری و تحلیلی Newsbtc، 60 درصد از قراردادهای باز (Open interest) و تجاری بیت کوین به تاریخ سر رسید خود خواهد رسید و منقضی خواهد شد. این قراردادها در حدود 1 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است. تحلیل گران بر این باورند که با منقضی شدن این قراردادها، بخش زیادی از کاربران، دریافتی های خود را برای نقد کردن به بازار عرضه خواهند کرد.

Newsbtc در ادامه ی گزارش خود بیان کرد که بیت کوین در یک ماه نیم گذشته، بارها برای پشت سر گذاشتن سد مقاومتی 10 هزار دلار تلاش کرد و هربار نیز نتوانست خود را در کانال 10 هزار دلار تثبیت کند و با ریزش همراه شد. در طی این مدت، بیت کوین بازه ی نوسانی 9 تا 10 هزار دلار را بارها طی کرده و هنوز روند حرکتی مشخصی از خود نشان نداده است. اما طبق بررسی های انجام شده به نظر می رسد که جمعه می تواند روز تعیین کننده ای برای بیت کوین باشد.

با منقضی شدن قراردادهای باز ، دو حالت مختلف می تواند اتفاق بیقتد. در حالت اول بسیاری از کاربران دریافتی های خود را برای فروش به بازار تزریق خواهند کرد که در صورت چنین روندی، شاهد افزایش عرضه و در نتیجه کاهش قیمت بیت کوین خواهیم بود. در حالت دوم کاربران به تمدید قراردادهای خود روی می آورند و یا حتی میزان سرمایه گذاری را بیشتر کرده و در نتیجه نیاز به خرید بیت کوین دارند. روندی که می تواند بر روی افزایش تقاضای بازار تاثیر گذار باشد. بنابراین باید منتظر روز جمعه و تصمیم گیری سرمایه گذاران ماند.

104500 واحد بیت کوین، ارزش قراردادهای جمعه ی آتی

طبق اطلاعات منتشر شده توسط شبکه ی Arcane Research، حجم قراردادهای منقضی شده و دریافتی بیت کوین سرمایه گذاران در روز جمعه برابر با 104500 بیت کوین به ارزش تقریبی 1 میلیارد دلار می باشد.

برخی از تحلیل گران بیان کردند که اتمام قراردادها، تاثیر خاصی روی روند بازار نخواهد گذاشت. در واقع طبق نظر آن ها، 1 میلیارد دلار در مقابل 15 میلیارد دلار حجم معاملات روزانه ی بیت کوین، عدد چشمگیری نیست و قطعا نمی تواند تاثیرگذاری چندانی بر روند حرکتی بیت کوین داشته باشد. اما جو روانی به وجود آمده از این خبر، ممکن است تحرکاتی را در بازار به وجود آورد. باید منتظر تصمیم سرمایه گذاران در روز جمعه ماند تا نتیجه ی این رویداد مشخص شود.

منبع: Newsbtc

لورم ایپسوم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط نوشته ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3160"]

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3031"]