خریداران قدیمی بیت‌ کوین قاطعانه دارایی خود را هولد کرده‌ و قصد فروش ندارند!

داده‌های منتشر شده توسط شرکت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد که علی‌رغم رشد چشمگیر قیمت بیت‌کوین (BTC) در ماه‌های اخیر افرادی که این رمزارز را در اوایل چرخه صعودی خریده بودند، دارایی‌های خود را همچنان هولد کرده‌اند. این شرکت ضمن انتشار نمودار “امواج هودل (HODL Waves)” بیان کرده است که اکثر بیت‌کوین‌های خریداری شده در این دوره اخیر گاوی بازار هنوز معامله نشده‌اند و مورد نقل و انتقال قرار نگرفتند. شایان ذکر است که از امواج هودل برای تخمین آخرین زمان جابجایی درون زنجیره‌ای بیت‌کوین‌ها استفاده می‌شود، و قیمت تحقق یافته بر اساس قیمت آخرین زمان جابجایی کوین‌ها محاسبه می‌گردد، نه بر اساس قیمت فعلی آن.

 به همین ترتیب، زمانی که کوین‌ها مدت زمان بیش‌تری نگهداری می‌شوند و یا در باند‌های زمانی مختلف فروخته می‌شوند، ضخامت باندهای رنگی که در نمودار امواج هودل نشان داده‌شده افزایش می‌یابد. داده‌ها نشان می‌دهد که تعداد زیادی از بیت‌کوین‌هایی که در اواخر سال 2020 خریداری شدند تاکنون معامله نشده و نمودار نشان می‌دهد که این کوین‌ها به تدریج از سه‌ ماهه چهارم 2020 به بعد درحال نگهداری با دید بلند مدت بوده‌اند.

در 4 می شرکت گلس نود در توییتر بیان کرد: “بیت‌کوین‌های هولد شده را می‌توان در نمودار امواج هودل مشاهده کرد، به طوریکه ضخامت باند‌های قدیمی‌تر درطول زمان افزایش یافته است”.

نکته دیگری را نیز می‌توان از این نمودار استنباط کرد و آن این است که از اواسط سال 2020 به بعد تعداد کوین‌هایی که آخرین بار بین 6 ماه تا سه سال گذشته فعال بوده‌اند کاهش یافته و سهم این کوین‌ها از کل منابع بیت‌کوین از بیش از 55 درصد در جولای 2020 به حدود 10 درصد درحال حاضر رسیده است. این موضوع حاکی از آن است که سرمایه‌گذاران بلندمدت از سقف‌های قیمتی بیت‌کوین‌ سود کسب کرده و سود‌های خود را هرچند سال یک‌بار برداشت ‌می‌کنند. از طرفی دیگر، به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاری کوتاه مدت نیز از ماه نوامبر تاکنون افزایش یافته و حدود نیمی از منابع بیت‌کوین در سه ماه گذشته معامله شده است.

منبع: Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *