خرید طلا توسط وارن بافت ، خبر خوب برای بیت‌ کوین!

راهنمای مطالعه

شرکت هولدینگ Berkshire Hathaway متعلق به وارن بافت (Warren Buffett)، سهام بانکی خود را برای خرید یک شرکت استخراج طلا به فروش رساند. سرمایه‌گذاران می‌گویند این امر می‌تواند به‌طور غیرمستقیم منجر به افزایش قیمت بیت‌کوین (BTC) شود.

هولدینگ 503 میلیارد دلاری Berkshire Hathaway به رهبری وارن بافت، سهام گلدمن ساکس را برای خرید یک شرکت استخراج طلای کانادایی به نام Barrick Gold فروخت. مکس کایزر (Max Keiser)، بنیان‌گذارHeisenberg Capital و از سرمایه‌گذاران قدیمی بیت‌کوین می‌گوید كه این اتفاق می‌تواند قیمت بیت‌کوین را به 50 هزار دلار برساند.

وب ‌سایت خبری Fortune در 15 آگوست گزارش داد که این شرکت بخش اعظمی از سهام خود درJPMorgan Chase، Wells Fargo و PNG را به فروش رساند. تصمیم بافت برای سرمایه‌گذاری روی طلا به‌جای بانک‎ها چه چیزی در مورد بیت‌کوین به ما نشان می‌دهد؟

تصمیم بافت مبنی بر فروش کامل سهام گلدمن ساکس، پس ‌از آن که این بانک برای دومین بار بیشترین سود معاملاتی سه‌ماهه خود را با 13.3 میلیارد دلار تجربه کرد، نشان می‌دهد که بافت نسبت به سرمایه گذاری روی صنعت بانکداری در دراز ‌مدت مطمئن نیست.

در عوض، بافت سهام Barrick Gold را خریداری کرد که سهام آن در سال 2020 به ‌مانند طلا رشد کرده بود. Barrick Gold یک شرکت استخراج طلای کانادایی است که در یک سال اخیر رشد 45 درصدی را تجربه کرده است. ارزش سهام این شرکت پس از سرمایه‌گذاری Berkshire، 8.11 درصد رشد کرد. مکس کایزر، سرمایه‌گذار طرفدار بیت‌کوین که در شرکت‌هایی مانند Kraken و Bitfinex سرمایه‌گذاری کرده است، معتقد است که سرمایه‌گذاری وارن بافت روی طلا می‌تواند به نفع بیت‌کوین تمام شود. وی گفت که احساسات مثبت پیرامون طلا می‌تواند به افزایش قیمت بیت‌کوین که برخی آن را «طلای دیجیتال» می‌نامند، منتهی شود.

وی در ادامه افزود:

«ارزش یک شرکت جهانی مدیریت صندوق 100 تریلیون دلاری، کمتر از 1 درصد از حجم سرمایه‌گذاری شده در طلا است. اکنون با ورود وارن بافت به طلا، اگر حداقل 5 درصد تخصیص جهانی به طلا را در نظر بگیریم، نتیجه طلای 5000 دلاری است، اگر تخصیص 1 درصد (1 تریلیون دلار) به بیت‌کوین را در نظر بگیریم، قیمت بیت‌کوین به 50000 دلار می‌رسد.»

تراویس کلینگ (Travis Kling) مدیر سبدگردانی و بنیان‌گذار صندوق Ikigai نیز در این رابطه به اظهار نظر پرداخت. كلینگ با اشاره به اظهارات تردید آمیز بافت در سال 1998 در مورد طلا که گفته بود طلا کاربرد ندارد، اظهار داشت:

«این‌ها سخنان وارن بافت در سال 1998 در مورد طلا بود، فقط محض این‌که نگران هستید بیت‌کوین در سال‌های آینده چه وضعیتی خواهد داشت. امروز اعلام شد كه Berkshire Hathaway اولین سهام طلای خود را خریداری كرده است. دلایل این اقدام هم کاملاً آشکار است.»

رالی هم‌زمان بیت‌کوین و طلا از زمان سقوط بازار جهانی در اواخر ماه مارس، حاکی از این است که روزبه‌روز سرمایه‌گذاران بیشتری، بیت‌کوین را به‌عنوان ذخیره ارزش لحاظ می‌کنند. اخیراً، شرکت اطلاعات کسب ‌و کار میلیارد دلاری میکرو استراتژی، حجم بسیار زیادی از بیت‌کوین را خریداری کرده است. این شرکت گفت که از این ‌پس بیت‌کوین دارایی اصلی خزانه این شرکت خواهد بود و آن‌ها بیت‌کوین را به‌عنوان یک ذخیره ارزش و یک دارایی امن پذیرفته‌اند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت