خلاصه مهمترین اخبار بازار رمز ارز در هفته‌ای که گذشت! (شنبه 18 اردیبهشت تا جمعه 24 اردیبهشت)

راهنمای مطالعه

ریزش شدید بیت کوین و بازار رمز ارز در پی توییت ایلان ماسک!

بازار رمز ارز و بیت کوین به عنوان رهبر این بازار در بامداد امروز، ریزش سنگینی را تجربه کردند. طبق آمار بدست آمده توسط پلتفرم Coinmarketcap، این رمز ارز تا سطح ۴۶۹۸۰ دلار در ۲۴ ساعت گذشته ریزش داشته است. اگرچه بیت کوین توانست مجدد خود را به بالای سطح ۵۰ هزار دلار بازگرداند. تحلیلگران دلیل اصلی این ریزش را توییت ایلان ماسک می دانند. ماسک با انتشار توییتی بیان کرد که تسلا، پذیرش بیت کوین را به دلیل استخراج این رمز ارز به وسیله ی سوخت های فسیلی و آلودگی که برای محیط زیست دارد، متوقف کرد.

افزایش نجومی کارمزد شبکه‌ی اتریوم!

طبق آمار بدست آمده توسط پلتفرم تحلیلی Bitinfocharts، کارمزد شبکه‌ی اتریوم به شدت افزایش یافته و تراکنش‌های این شبکه را با چالش روبرو کرده است. آمار حاکی از آن است که میانگین کارمزد شبکه‌ی اتریوم در حال حاضر بیش از 70 دلار است. یکی از کاربران نیز با انتشار تصویری نشان داد که یک تراکنش ساده برای او در حدود 337 دلار کارمزد به همراه داشت. یکی از دلایل اصلی افزایش کارمزد شبکه، تب و تاب میم کوین‌هایی همانند شیبا است که باعث ازدحام زیاد شبکه شده است.

کاهش چشمگیر شاخص تسلط بیت‌کوین به کمترین سطح سه سال اخیر!

طبق آمار بدست آمده توسط پلتفرم Coinmarketcap، شاخص تسلط بیت کوین با توجه به رشد چشمگیر آلت کوین‌های بازار، با کاهش چشمگیری روبرو شده و به کمترین سطح خود در سه سال اخیر رسیده است. در زمان نگارش این خبر، این شاخص در نقطه 42.7 درصد قرار دارد. تحلیل‌گران بر این باورند که این روند می‌تواند ادامه‌دار باشد و آلت کوین‌ها به روند صعودی خود در روزهای آتی، ادامه خواهند داد.

بانکداری سوئیس به دنبال ارائه خدمات رمز ارز به مشتریان بزرگ خود!

طبق گزارش منتشر شده توسط شبکه‌ی خبری و تحلیلی Bloomberg، موسسه مالی UBS که یکی از بزرگترین سیستم بانکداری سوئیس را دارا می‌باشد، قصد دارد خدمات حوزه رمز ارز را برای مشتریان بزرگ و ثروتمند خود راه اندازی کند. این بانک در واقع بعد از گلدمن ساکس و جی‌پی مورگان، یکی از بزرگترین بانک‌ها محسوب می‌شود که به این بازار ورود کرده است. تحلیل‌گران بیان کردند که ورود این غول بانکداری سوئیسی، قطعا باعث افزایش فراگیری بازار رمز ارز خواهد شد.

ثبت رکورد جدید قیمتی توسط اتریوم!

رمز ارز اتریوم در ادامه روند صعودی خود توانست از سطح 4 هزار دلار عبور کند و به رکورد جدیدی دست یابد. اتریوم در زمان نگارش این خبر، 4162 دلار به عنوان بیشترین قیمتی بود که توانست در صرافی بایننس برای خود به ثبت برساند. در حال حاضر بسیار مهم است که این رمز ارز بتواند جایگاه خود را در بالای سطح 4 هزار دلار تثبیت کند. بسیاری از تحلیل‌گران با توجه به شاخص‌های فنی این رمز ارز به ادامه روند رو به رشد اتریوم، امیدوار هستند.

روند ریزشی دوج کوین پس از برنامه ایلان ماسک!

طبق گزارش منتشر شده توسط شبکه‌ی خبری و تحلیلی Decrypt، رمز ارز دوج کوین پس از حضور ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و یکی از بزرگترین طرفداران این رمز ارز، وارد روند ریزشی شد. بسیاری از تحلیل‌گران و طرفداران دوج کوین انتظار داشتند که برنامه تلویزیونی SNL با حضور ایلان ماسک، باعث رشد دوج کوین شود اما این رمز ارز وارد روند ریزشی شد. شایان ذکر است که ماسک در این برنامه بیان کرد که دوج کوین در مسیر خوبی قرار دارد و به یک ابزار مالی خوبی تبدیل خواهد شد.

احتمال راه اندازی صندوق مبتنی بر رمز ارز توسط سازمان بورس!

شبکه‌ی خبری باشگاه خبرنگاران جوان با انتشار خبری و به نقل از توییت منتشر شده توسط میثم فدایی، مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس بیان کرد که سازمان بورس، ساز و  کار راه اندازی صندوق‌های مبتنی بر رمز ارز را در دستور کار قرار داده است. این خبر هنوز از هیچ منبع موثقی تایید نشده است اما با توجه به جریان نقدینگی ایجاد شده به سمت بازار رمز ارز در ایران، این خبر می‌تواند صحت داشته باشد.

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت