خلاصه مهمترین اخبار بازار رمز ارز در هفته‌ای که گذشت! (از شنبه 2 اسفند تا جمعه 8 اسفند)

راهنمای مطالعه

ریزش بیت‌کوین باعث از دست رفتن جایگاه ایلان ماسک شد!

طبق گزارش منتشر شده توسط شبکه‌ی خبری و تحلیلی Cointelegraph، ریزش اخیر بیت کوین باعث کاهش ارزش سهام تسلا شد. خرید بیت کوین توسط تسلا باعث ایجاد یک همبستگی روانی بین سهام شرکت تسلا و روند قیمتی بیت کوین شد و همین موضوع باعث ریزش ارزش سهام تسلا در بازارهای مالی شد. شایان ذکر است که با ریزش بیت کوین و سهام تسلا، ایلان ماسک جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را از دست داد و این جایگاه به جف بزوس رسید.

آذری جهرمی: ارزهای دیجیتال را به رسمیت می‌شناسیم!

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و اطلاعات در آخرین سخنرانی خود به صحبت پیرامون بازار رمز ارز و اظهار نظر در این رابطه پرداخت. وی در این رابطه بیان کرد که بانک مرکزی اکنون بازار رمز ارز را به رسمیت می‌شناسد و دوره‌ای که سعی می‌کرد این فناوری و بازار را نادیده بگیرد، به اتمام رسیده است. وی همچنین بیان کرد که بانک مرکزی در حال سپری کردن مراحل تحقیق و توسعه برای ایجاد رمز ارز ملی می‌باشد.

داستان کمیسیون بورس آمریکا با ریپل ادامه خواهد داشت!

طبق گزارش منتشر شده توسط شبکه‌ی خبری Coindesk، دیروز اولین جلسه دادگاه بین شرکت ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تشکیل شد و در طی این جلسه این کمیسیون بندهای جدیدی را به شکایت خود اضافه کرد. این بندها چندین اتهام جدید را به اتهامات قبلی شرکت ریپل اضافه خواهد کرد. وکیل شرکت ریپل در این رابطه بیان کرد که این شکایت و اتهامات وارد شده قابل اثبات نخواهند بود.

اتریوم 700 دلاری در صرافی کراکن!

در طی 24 ساعت گذشته، بازار رمز ارز روند ریزشی شدیدی را تجربه کرد و اکثر بازار با کاهش شدیدی همراه شدند. نکته‌ی قابل توجه در این رابطه و به خصوص برای رمز ارز اتریوم در صرافی کراکن اتفاق افتاد. در این صرافی که در آمریکا مستقر است، قیمت اتریوم برای برهه‌‎ی کوتاهی حتی به 700 دلار سقوط کرد، روندی که در اصل بازار و دیگر صرافی‌ها شاهدش نبودیم. بسیاری این روند را به دستکاری بازار نسبت دادند. بسیاری از کاربران با این اتفاق، بخش زیادی از دارایی خود را از دست دادند.

روند ریزشی بازار رمزارز همزمان با انتقاد وزیر خزانه‌داری آمریکا!

طبق گزارش منتشر شده توسط شبکه‌ی خبری و تحلیلی U.today، جنت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا در آخرین صحبت‌های خود به انتقاد شدید از بیت کوین پرداخت. وی انرژی مصرفی بالای این شبکه را برای فرآیند نقل و انتقال بسیار نامناسب دانست و بیان کرد که بیت کوین یک دارایی خیالی است و در عمل چیزی وجود ندارد. شایان ذکر است که این سخنرانی همزمان با ریزش بازار رمز ارز شد که همزمانی این دو اتفاق، قابل توجه بود.

سود یک میلیارد دلاری برای تسلا پس از خرید بیت‌کوین!

طبق گزارش منتشر شده توسط شبکه‌ی خبری و تحلیلی Cointelegraph، ایلان ماسک و شرکت تسلا پس از سرمایه‌گذاری در بازار بیت کوین تاکنون نزدیک به 1 میلیارد دلار، سود کسب کردند. شایان ذکر است که این مبلغ از سوددهی این شرکت در سال گذشته رقم چشمگیرتری به شمار می‌آید. تحلیل‌گران بر این باورند که ورود شرکت تسلا باعث تحریک دیگر شرکت‌ها برای ورود به بازار رمز ارز شده است.

به استخراج رمزارز، هیچ یارانه‌ای تعلق نمی‌گیرد!

سخنگوی صنعت برق در آخرین مصاحبه‌ی خود با خبرگزاری صدا و سیما به صحبت پیرامون بازار رمز ارز و فعالیت‌هایی که پیرامون استخراج آن صورت می‌گیرد، پرداخت. وی در این رابطه بیان کرد که برای تعرفه برق استخراج رمز ارز، در واقع هیچ نوع یارانه‌ای تعلق نمی‌گیرد و تمام هزینه‌های اولیه به صورت کامل محسوب و کسب می‌گردد. این روزها گزارش‌هایی در رابطه با تعلق گرفتن برق یارانه‌ای به حوزه استخراج منتشر شده بود که صخنگوی صنعت برق، آن را تکذیب کرد.

ثبت رکورد جدید اتریوم و گذر از 2 هزار دلار!

طبق گزارش منتشر شده توسط شبکه‌ی خبری و تحلیلی Beincrypto، رمز ارز اتریوم توانست در ادامه روند صعودی خود به رکورد جدیدی دست پیدا کند و از سطح 2 هزار دلار عبور کند. در زمان نگارش این خبر، این رمز ارز در تلاش برای حفظ جایگاه خود در بالای سطح 2 هزار دلار می‌باشد. شایان ذکر است که این رمز ارز نسبت به شروع سال 2021، با رشد 200 درصدی همراه شد.

قطع برق مراکز غیرمجاز استخراج در طی مانور سراسری!

طبق اعلامیه منتشر شده توسط وزارت نیرو، در مانور سراسری و هماهنگی که در سطح کشور انجام شد، برق برخی از مراکز استخراج غیرمجاز در شهر تهران قطع شد. سخنگوی توانیر در این رابطه بیان کرد که این مانور، در واقع پنجمین اقدام بزرگ انجام گرفته در این رابطه بود. در حال حاضر توانیر بخش زیادی از خاموشی را به دلیل استخراج غیرمجاز می‌داند در حالی‌که انجمن بلاکچین با این موضوع مخالف است.

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت