خلاصه مهمترین اخبار بازار رمز ارز در هفته‌ای که گذشت! (شنبه 9 اسفند تا جمعه 15 اسفند)

راهنمای مطالعه

شرایط نامناسب بورس داخلی ربطی به بازار رمزارز ندارد!

در پی اخباری که در رابطه با بازار رمز ارز در روزهای اخیر منتشر شده است، کمیسیون بلاک‌چین و نظام صنفی رایانه‌ای کشور با انتشار بیانیه‌ی رسمی اعلام کرد که بدیهی است که باب شدن این موضوع به علت شرایط نامساعد بورس داخلی است و ما باید با صراحت اعلام کنیم که شرایط پیش آمده هیچ ربطی به بازار رمز ارز ندارد و مشکلات موجود در بورس داخلی مربوط به مسائل دیگری است. وی در این رابطه اعلام کرد که ربط دادن این دو موضوع به یکدیگر فرافکنی است.

بازار رمزارز ایران به سمت زیرزمینی خواهد رفت!

روزنامه همشهری در آخرین شماره خود به موضوع بازار رمز ارز و شرایط جدیدی که در ایران ایجاد شده پرداخت. همشهری در این رابطه بیان کرد که بازار رمز ارز در ایران شرایط حساسی دارد و در صورت تصمیم گیری و قانون‌گذاری اشتباه، این بازار به سمت زیرزمینی خواهد رفت و زمینه را برای کلاه برداری و سواستفاده فراهم خواهد کرد. همشعری معتقد است که قانون‌گذاری اشتباه، نتیجه عکس خواهد داشت.

هاردفورک مری شبکه کاردانو با موفقیت بروزرسانی شد!

روز گذشته هاردفورک شبکه‌ی کاردانو با نام مری که مدت‌ها بود کاربران در انتظار آن به سر می‌بردند با موفقیت بروزرسانی شد. نکته‌ی قابل توجه این است که بعد از این بروزرسانی برخلاف انتظار بسیاری از تحلیل‌گران، کاردانو با ریزش قیمتی همراه شد. پیش از این بروزرسانی، تحلیل‌گران روند صعودی را برای این رمز ارز پیش بینی می‌کردند اما شرایط بازار به گونه‌ای دیگر رقم خورد.

معاملات رمزارز در کشور ممنوع می‌باشد!

معاون نظام پرداختی بانک مرکزی، محمدرضا مانی‌یکتا، در آخرین مصاحبه‌ی خود بیان کرد که وضعیت معاملات رمز ارز همچنان طی مصوبه هیئت دولت در سال 98، ممنوع و غیرقانونی است. وی بیان کرد که در این زمینه سخت‌گیری‌ها بیشتر خواهد شد و طبق سخنان پیشین رئیس بانک مرکزی، صرافی‌های مخصوصی که برای خرید و فروش این نوع دارایی‌ها آن هم تنها برای دسته‌ی مشخصی از افراد و به هدف مشخص، در نظر گرفته خواهد شد.

درخواست شهردار میامی در رابطه با بیت‌کوین پذیرفته شد!

طبق گزارش منتشر شده توسط شبکه‌‎ی خبری و تحلیلی Bitcoinmagazine، فرانسیس سوارز، شهردار میامی با انتشار بیانیه رسمی اعلام کرد که درخواست وی در رابطه با پذیرش بیت کوین در خدمات شهری با موافقت همراه شده است. وی با انتشار ویدئویی از اعضای شورای این شهر تشکر کرد و بیان کرد که این اقدام قطعا به رشد و شکوفایی اقتصاد میامی کمک بسیاری خواهد کرد. این اتفاق قطعا می‌تواند نقش بسیار پررنگی را در فراگیری بیت کوین ایفا کند.

رئیس بانک مرکزی: خرید و فروش بیت‌کوین برای عموم آزاد نخواهد شد!

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در آخرین مصاحبه‌ی خود بیان کرد که تجارت و خرید و فروش بیت کوین برای عموم مردم آزاد نخواهد شد. وی در این رابطه بیان کرد که به زودی تعدادی صرافی که تحت نظر بانک مرکزی خواهد بود برای خرید و فروش، آن هم فقط از کسانی که به طور قانونی استخراج کردند و همینطور مشتریانی که قصد واردات کالا را دارند، اعلام خواهد شد. وی بیان کرد که خرید و فروش بیت کوین خارج از این چهارچوب غیرقانونی خواهد بود.

نمایندگان مجلس به دنبال قانون‌گذاری بازار رمزارز می‌باشند!

طبق گزارش منتشر شده توسط خبرگزاری فارس، پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در آخرین مصاحبه‌ی خود بیان کرد که این کمیسیون در حال تدوین قوانینی پیرامون فعالیت‌های مربوط به بازار رمز ارز می‌باشد. وی در این رابطه افزود که در صورت استفاده درست، این بازار می‌تواند در شرایط تحریم به اقتصاد کشور کمک کند اما باید فعالیت در این زمینه در چارچوب قانون و با نظارت بانک مرکزی انجام شود.

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت