خلاصه مهمترین اخبار بازار رمز ارز در هفته‌ای که گذشت! (از شنبه 16 اسفند تا جمعه 22 اسفند)

راهنمای مطالعه

کاهش چشمگیر تعداد نهنگ‌های بازار بیت‌کوین!

طبق آمار ارائه شده توسط شبکه‌ی خبری و تحلیلی Cryptopotato، تعداد نهنگ‌های بازار بیت کوین به کمترین میزان خود رسیده است. این موضوع می‌تواند برای بازار رمز ارز نشانه‌ی بسیار خوبی باشد زیرا حاکی از غیرمتمرکز بودن این بازار است. در حال حاضر تعداد آدرس‌هایی که میزبان حداقل 10 هزار بیت کوین هستند به کمترین میزان خود رسیده است. شایان ذکر است که در کنار این روند، میزان ورود بیت کوین به صرافی‌ها نیز با کاهش چشمگیری روبرو شده است.

رئیس اقتصاد دیجیتال مجلس: بازار رمزارز نیازمند قانون‌گذاری سریع می‌باشد!

مجتبی توانگر، رئیس کمیسیون اقتصاد دیجیتال مجلس در آخرین سخنرانی خود پیرامون بازار رمز ارز بیان کرد که این بازار نیازمند این موضوع است که سریع‌تر قانون‌گذاری شود و در این رابطه بانک مرکزی و سازمان بورس باید همکاری‌های لازم را انجام دهند. وی در این رابطه افزود که این بازار بدون قوانین مشخص نمی‌تواند به صورت مطلوب به فعالیت خود ادامه دهد. وی بیان کرد که بسیاری از مردم علاقمند هستند که فعالیت قانونمند در این بازار داشته باشند.

رئیس اقتصاد دیجیتال مجلس: بازار رمزارز نیازمند قانون‌گذاری سریع می‌باشد!

مجتبی توانگر، رئیس کمیسیون اقتصاد دیجیتال مجلس در آخرین سخنرانی خود پیرامون بازار رمز ارز بیان کرد که این بازار نیازمند این موضوع است که سریع‌تر قانون‌گذاری شود و در این رابطه بانک مرکزی و سازمان بورس باید همکاری‌های لازم را انجام دهند. وی در این رابطه افزود که این بازار بدون قوانین مشخص نمی‌تواند به صورت مطلوب به فعالیت خود ادامه دهد. وی بیان کرد که بسیاری از مردم علاقمند هستند که فعالیت قانونمند در این بازار داشته باشند.

جزئیات بروزرسانی بعدی اتریوم مشخص شد!

تیم توسعه دهنده‌ی اتریوم اعلام کرد که بروزرسانی بعدی این شبکه که با نام برلین شناخته می‌شود در شماره بلاک 12244000 اتفاق خواهد افتاد. این بروزرسانی در 14 آوریل که معادل 25 فروردین سال 1400 می‌باشد، انجام خواهد شد. شایان ذکر است که زمان اعلام شده، تقریبی بوده زیرا بازه زمانی هر بلاک متغیر است و ممکن است که شاهد تغییر در انجام این بروزرسانی باشیم.

ارزش بازار 1 تریلیون دلاری برای بیت‌کوین!

بیت کوین به عنوان پیشتاز بازار رمز ارز توانست در 24 ساعت گذشته روند رو به رشد خوبی را تجربه کند. این رمز ارز در در زمان نگارش این خبر در نقطه قیمتی 54150 دلار قرار دارد و رشد 9 درصدی را در بازه‌ی اشاره شده تجربه کرده است. این رشد اخیر بیت کوین باعث شد این رمز ارز به طور مجدد بتواند ارزش بازار خود را به بالای 1 تریلیون دلار برساند. در حال حاضر بسیار مهم است که این رمز ارز بتواند جایگاه خود را در بالای سطح 50 هزار دلار به خوبی تثبیت کند.

ورود یونی‌سواپ به لیست 10 رمزارز برتر بازار!

رمز ارز یونی‌سواپ توانست در ادامه روند رو به رشد خود به لیست 10 رمز ارز برتر بازار راه پیدا کند و حتی بالاتر از لایت کوین نیز قرار بگیرد. این رمز ارز در زمان نگارش این خبر در نقطه قیمتی 33 دلار قرار دارد و در هفت روز گذشته با رشد 40 درصدی همراه بوده است. شایان ذکر است که این رمز ارز فاصله‌ی زیادی با رمز ارز ریپل ندارد و در صورت ادامه رشد و همچنین ریزش اندک ریپل، ممکن است بتواند این رمز ارز را نیز پشت سر بگذارد.

کاهش 20 درصدی بیت‌کوین‌های موجود در صرافی‌های رمزارز!

شبکه‌ی تحلیلی Glassnode با ارائه آماری بیان کرد که میزان بیت‌ کوین‌های موجود در صرافی‌های رمز ارز در طی 12 ماه گذشته با کاهش 20 درصدی روبرو شده که در نوع خود آمار قابل توجهی است. تحلیل‌گران این شبکه، عوامل متعددی همچون نگهداری به هدف بلند مدت و همچنین فراگیری حوزه دیفای را از عوامل اصلی چنین روندی دانستند. در این روند، حجم زیادی از بیت کوین‌ها از صرافی‌های رمز ارز خارج شده و به کیف پول‌های شخصی انتقال یافتند.

تصویب بسته حمایتی 1.9 تریلیون دلاری آمریکا!

طبق خبر منتشر شده توسط شبکه‌ی خبری و تحلیلی Coindesk، مجلس سنای آمریکا در آخرین جلسه‌ی خود بسته‌ی حمایتی اقتصادی به ارزش 1.9 میلیارد دلار را برای رونق اقتصادی دوران کرونا تصویب کرد. در حال حاضر بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که این بسته‌ی حمایتی جدید می‌تواند به عنوان یک محرک برای بازار رمز ارز نیز نقش ایفا کند. شایان ذکر است که بسته‌های حمایتی پیشین بارها باعث تقویت روند صعودی بازار رمز ارز شده بود.

دهنوی: مردم به جای بازار رمزارز، دارایی خود را در بورس سرمایه‌گذاری کنند!

محمد‌علی دهقان‌دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در آخرین مصاحبه‌ی خود بیان کرد که مردم به جای اینکه دارایی خود را در بازار رمز ارز سرمایه‌گذاری کنند، بازار بورس را برای وورد انتخاب کنند. وی در این رابطه بیان کرد که بازار رمز ارز شفاف نیست و سرمایه‌گذاری در آن در واقع باعث منفعت دیگر کشورها خواهد شد، در مقابل با سرمایه‌گذاری در بازار بورس، رونق اقتصادی اتفاق خواهد افتاد. بنابراین بازار بورس قطعا گزینه‌ی بهتری خواهد بود.

دبیر شورای علی فضای مجازی: بیت‌کوین و رمزارز نباید به پول رایج کشور تبدیل شود!

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در مراسم مانیتورینگ همراه اول، به صحبت پیرامون بازار رمز ارز و شرایط موجود در کشور پرداخت. وی در این رابطه بیان کرد که قطعا از استخراج رمز ارز قانونی و مدیریت شده استقبال خواهیم کرد و می‌تواند اثرات مثبتی را داشته باشد، اما به هیچ عنوان نباید رمز ارزهای موجود به بخشی از پول در گردش و رایج کشور تبدیل شود.

جریمه سنگین در انتظار استخراج‌کنندگان رمزارز در منازل!

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در آخرین مصاحبه‌ی خود پیرامون فعالیت‌های استخراج رمز ارز در ایران بیان کرد که استخراج در منازل مسکونی و با استفاده از برق مسکونی جرم محسوب می‌شود و در صورت کشف این دستگاه‌ها علاوه بر ضبط دستگاه و جریمه، افراد به مراجع قضایی نیز معرفی خواهند شد. وی در این رابطه افزود که استخراج خرد در منازل به وسیله‌ی دستگاه‌های کم بازده می‌باشد که باعث ایجاد سربار زیادی بر شبکه برق خواهد بود.

نقی‌پور: مشکلات فعلی بازار بورس با ممنوع کرد رمزارز، حل نخواهد شد!

مصطفی نقی‌پور، دبیر انجمن صنفی فناوری‌های نوین مالی ایران، در آخرین مصاحبه‌ی خود به صحبت پیرامون بازار رمزارز و اخباری که مبنی بر ممنوع کردن این بازار در ایران منتشر می‌شود، پرداخت. وی در این رابطه بیان کرد که دلیل اصلی چنین اقدامی مشکلات موجود در بازار بورس است و مطمئن باشید که با ممنوع کردن بازار رمز ارز، مشکلات موجود در بازار بورس حل نخواهد شد. وی در ادامه افزود که چنین برخوردی با این بازار، بسیار شبیه به دوران ویدئو و ماهواره می‌باشد.

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت