خلاصه مهمترین اخبار بازار رمز ارز در هفته‌ای که گذشت! (از شنبه 23 اسفند تا جمعه 29 اسفند)

راهنمای مطالعه

ثبت رکورد جدید درآمد ماینرهای بیت‌کوین!

طبق گزارش منتشر شده توسط شبکه‌ی خبری و تحلیلی Decrypt، در این هفته مجموع درآمد روزانه ماینرهای بیت‌کوین به بیش از 52 میلیون دلار رسید که رکورد جدیدی به شمار می‌آید. تحلیل‌گران بر این باورند که این موضوع می‌تواند برای سلامت شبکه‌ی بیت کوین بسیار مفید باشد زیرا در ادامه باعث بالا رفتن هش ریت شبکه و در نتیجه افزایش امنیت شبکه‌ی بیت کوین خواهد شد. همواره بین شاخص هش ریت و سختی شبکه‌ی بیت کوین با قیمت آن همبستگی معناداری وجود دارد.

نظارت ویژه بر مراکز استخراج تهران!

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران، حسین صبوری در آخرین مصاحبه‌ی خود بیان کرد که در سال جاری برنامه ریزی‌هایی انجام شده تا به صورت ویژه بر مصارف مشترکان خانگی و صنعتی نظارت شود بطوریکه از استخراج غیرقانونی رمز ارز جلوگیری شود. صبوری در این رابطه بیان کرد که به دلیل وجود برق ارزان در ایران، برخی سودجویان به فکر سواستفاده از این بستر افتاده و از برق یارانه‌ای به جهت تولید رمز ارز استفاده خواهند کرد. صبوری در این رابطه افزود که جریمه‌های بسیار سنگینی در انتظار این افراد خواهد بود.

فروش توکن NFT توسط ایلان ماسک با دوج‌کوین!

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا و مرد جنجالی این روزهای بازار رمز ارز با انتشار آهنگی در توییتر خود بیان کرد که این آهنگ را به صورت توکن NFT به فروش می‌رساند. وی در این رابطه بیان کرد که برای فروش این اثر، تنها رمز ارز دوج کوین قبول خواهد کرد. ماسک قیمت پیشنهادی خود را برای این قطعه موسیقی، 420 میلیون دوج کوین اعلام کرده است.

نقد شدن 2.2 میلیارد دلار در بازار قرارداد آتی!

طبق گزارش منتشر شده توسط شبکه‌ی خبری و تحلیلی Cryptopotato، بیش از 2.2 میلیارد دلار در بازار قرارداد آتی در طی 24 ساعت نقد شد. این اتفاق به دلیل ریزش بیت کوین به زیر سطح 55 هزار دلار بود. بیشترین میزان در این فرآیند نقد شوندگی مربوط به صرافی بایننس بود. همواره نوسان شدید قیمتی بیت کوین باعث رخ داد چنین فرآیندی می‌شود. فرآیندی که به ضرر کاربران و به سود صرافی‌های رمز ارز می‌باشد.

آرمسترانگ نسبت به پایان یافتن روند صعودی بیت‌کوین هشدار داد!

آرمسترانگ، تحلیل‌گر مطرح بازار رمز ارز به اظهار نظر در رابطه با روند صعودی اخیر بیت کوین پرداخت. وی در این رابطه بیان کرد که اگرچه نمی‌توان زمان دقیقی برای پایان یافتن این روند صعودی و ریزش قیمت بازار ارائه کرد اما این اتفاق قطعا در یک بازه‌ی دو هفته‌ای و آن هم در ماه سپتامبر و به خصوص اواخر آن اتفاق خواهد افتاد. وی برای ادعای خود به تحلیل روند گذشته‌ی بیت کوین و تطابق رفتار این رمز ارز در دوره‌های قبلی پرداخت.

خرید مجدد شرکت میکرواستراتژی علی‌رغم رشد اخیر بیت‌کوین!

طبق گزارش منتشر شده توسط شبکه‌ی خبری و تحلیلی Coindesk، شرکت میکرواستراتژی که به خریدهای متعدد خود و سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارز معروف است، این بار نیز اقدام به خرید 262 بیت کوین دیگر کرد. نکته‌ی قابل توجه خرید بیت کوین توسط این شرکت در نقطه قیمتی 57146 دلار بود، پیشتر این شرکت بیشتر خرید‌های خود را در روند اصلاح قیمتی انجام می‌داد اما اینبار اقدام به سرمایه‌گذاری در روند صعودی کرد.

سناتور سابق آمریکا به بایننس پیوست!

طبق بیانیه‌ی رسمی صرافی بایننس، مکس باکوس، سناتور پیشین آمریکا به صرافی بایننس پیوست. باکوس سابقه چندین سال حضور در مجلس سنای آمریکا را داشته و همچنین برای برهه‌ای به عنوان سفیر در کشور چین مشغول بود. وی در صرافی بایننس به عنوان ناظر و مشاور فعالیت خواهد کرد. تحلیل‌گران ورود دولتمردان و سیاست‌مداران به بازار رمز ارز را نشانه‌های خوبی برای آینده‌ی این بازار می‌دانند.

بازار بیت‌کوین به بیش از ده درصد از ارزش بازار طلا رسید!

بیت کوین در ادامه روند صعودی خود توانست رکوردهای جدیدی را ثبت کند. روند صعودی این رمز ارز باعث شد که ارزش بازار بیت کوین به بیش از ده درصد از کل ارزش بازار طلا برسد. روندی که بسیاری از تحلیل‌گران و طرفداران این رمز ارز بیان کردند که تازه شروع شده و قطعا به سطوح بالاتری نیز دست پیدا خواهد کرد. شایان ذکر است که ارزش بازار بیت کوین به بیش از 50 درصد از ارزش شرکت اپل نیز رسیده است.

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت