درحدود 18 درصد از کل بیت‌کوین‌های در گردش، در طی هفت سال گذشته ساکن مانده است!

راهنمای مطالعه

قیمت بیت کوین (BTC) با توان کامل در چند ماه اخیر در حال افزایش بوده است زیرا در حال حاضر تنها خریداران، بازیگر بازار به شمار می‌آیند و این موضوع باعث شده است که عرضه در بازار رمز ارز نسبت به تقاضای آن فروکش کند. اما در رابطه با عرضه بازار، نکته‌ی قابل توجهی وجود دارد، نزدیک به 18 درصد از کل منبع بیت کوین در طی هفت سال گذشته هنوز جابجا نشده است. آیا این سکه‌ها هنوز توسط قوی‌ترین هولدرها نگهداری می‌شوند یا دلایل دیگری وجود دارد؟

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین در حال تلاش برای تثبیت جایگاه خود در سطح بالاتر از 50 هزار دلار می‌باشد. آمارها حاکی از آن است که عرضه موجود بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال، در کمترین حد خود است. در چند ماه اخیر، شرکت‌ها هزاران دلار بیت کوین را خریداری کردند و قصد دارند این دارایی ناپایدار را به عنوان جایگزینی برای ذخایر نقدی خود که در معرض خطر تورم است، نگه دارند. کسانی که بیت کوین می‌خرند، معمولاً برنامه ای دارند که داشته خود را برای مدت زمان مشخصی نگه دارند یا با قیمت مشخصی که در ذهن خود دارند، آن را بفروش برسانند.

اکثر تحلیل‌گران بازار بر این باورند که با پایان یافتن چرخه فعلی گاوی بازار، قیمت هر بیت کوین به صدها هزار دلار خواهد رسید و همین موضع باعث شده است که سرمایه گذاران بیت کوین‌های خود را به هیچ قیمتی کمتر از این سطوح به فروش نمی‌رسانند.

داده‌ها نشان می‌دهد که در حدود 18 درصد از بیت کوین‌‌های در گردش، تا هفت سال یا بیشتر نگه داشته شده است. قطعا در بین این میزان، افرادی وجود دارند که بیت کوین‌های خود را برای سطوح قیمتی بالاتر ذخیره سازی کردند، اما بدون شک میزان بسیاری زیادی از این دارایی برای همیشه از دسترس خارج و در شبکه گم شده است. حتی سکه‌های ساتوشی (Satoshi)، خالق بیت کوین که در میان کیف پول‌هایی که گفته می‌شود حاوی بیش از 1 میلیون بیت کوین هستند، پخش شده است و در این مدت طولانی حرکتی نکرده‌اند و می‌توانند برای همیشه از بین بروند.

منبع: Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت