در تحلیل تکنیکال کوتاه مدت روند اتریوم صعودی می‌شود یا نزولی؟

در تحلیل تکنیکال کوتاه مدت روند اتریوم صعودی می‌شود یا نزولی؟

راهنمای مطالعه

اتریوم (ETH) در حال حاضر در بالای سطوح حمایتی 162 و 158 دلار معامله می شود. تحلیل های اتریوم نشان از شکل گیری الگوی سر و سرشانه وارونه می دهد که با تشکیل این الگو معمولا افزایش قیمت در پیش خواهد بود.

اتریوم یک الگوی صعودی تشکیل داده است

اتریوم به تازگی اصلاح قیمت خود را انجام داده و از سطح مقاومتی 180 دلار به زیر سطح های حمایتی 170 و 166 دلار ریزش کرد.

در شاخص میانگین 100 ساعته، اتریوم توانست خود را بالای 160 دلار تثبیت کند و در این بازه، محدوده ی 160 دلار یک نقطه مقاومتی بسیار قوی برای اتریوم به شمار می آید. در حال حاضر اتریوم به آرامی در حال بازبابی قیمت خود در محدوده 165 دلار است. اتریوم در این بازه توانست بالاتر از 23.6 درصد در شاخص فیبوناچی قرار بگیرد که باعث ریزش قیمت اتریوم از 179 دلار به 160 دلار شده بود.

الگوی سر و سرشانه وارونه

با توجه به تحلیل نمودار اتریوم، می توان الگوی سر و سرشانه وارونه را از نمودار استخراج کرد. الگوی سر و سرشانه وارونه، یک الگوی صعودی است که در مقابل الگوی سر و سرشانه قرار دارد و نشان دهنده برگشت روند نزولی است.

این الگو زمانی شکل میگیرد که  قیمت ها تا یک کف ریزش کنند و بعد افزایش یابند. سپس به کفی پایین تر از سطح قبلی ریزش کنند و مجدد افزایش یابند. در نهایت قیمت ها تا کف اول ریزش میکنند. زمانی که آخرین کف شکل میگیرد، قیمت ها تا سطح مقاومت که همان بالاترین سطح قبلی است افزایش میابند. کف اول و سوم، شانه ها را تشکیل میدهد و کف دوم هم سر الگو را شکل میدهد.

در تحلیل تکنیکال کوتاه مدت روند اتریوم صعودی می‌شود یا نزولی؟

الگوی سر و سرشانه وارونه اشاره شده نقطه مقاومتی 170 دلار را در پیش دارد و اگر بتواند از این سطح عبور کند می توان انتظار افزایش قیمت خوبی از اتریوم داشت.

با توجه به شاخص فیبوناچی اصلاحی، عبور از سطح مقاومتی 170 دلار برای شروع روند صعودی اتریوم ضروری است. البته باید اشاره کرد که اتریوم دو نقطه مقاومتی 178 و 180 دلار را نیز در پیش رو دارد. عبور از این سطوح مسیر را برای رسیدن به قیمت 200 دلار بسیار هموار خواهد کرد.

سناریوی ریزش اتریوم

اگر اتریوم نتواند از سطح مقاومتی عبور کند و سطح حمایتی 162 دلار را نیز از دست دهد، احتمال ریزش وجود خواهد داشت. نقاط حمایتی اتریوم در روند نزولی، سطوح 160 و 158 دلار خواهد بود. اگر سطح 158 دلار نیز از دست برود، باید انتظار ریزش تا 148 دلار را نیز داشت.

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت