در Economy 3.0، متاورس برای میلیون‌ها نفر شغل ایجاد می‌کند!

راهنمای مطالعه

فرصت‌های شغلی در متاورس (Metaverse) چیزی فراتر از انتظارات ما خواهند بود و بسیاری از آنها حتی پس از انتقال به فضای مجازی همان وضعیت را حفظ می‌کنند.

ایجاد شغل به‌طور سنتی توسط سیاستمدارانی که از رشد بازار کار و دیده شدن به‌عنوان یک محرک اقتصادی ناامید هستند طراحی می‌شود. از برنامه‌های ایجاد شغل در دوران رکود بزرگ گرفته تا قانون مشاغل آمریکایی باراک اوباما (Barack Obama)، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده طرح‌های اشتغال دارای تاریخچه طولانی و مشکوکی هستند.

امروزه، بهبود وضعیت اشتغال معنادار برای همگان مانند همیشه موردتوجه سیاست‌گذاران قرار دارد، و بااین‌حال، بعید است که طرح بعدی ایجاد شغل بزرگ به‌عنوان یک دستور از بالا به پایین صادر شود.

متاورس از قلم رویی سرچشمه می‌گیرد که اکثر سیاستمداران نسبت به آن نا آشنا هستند و قدرت کمی برای کنترل آن دارند. این دنیای مجازی که به موازات دنیای فیزیکی ما پیش می‌رود، توسط مرزهای ملیتی محدود نمی‌شود، و هیچ گروهی از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی قادر به فرمانروایی و اعلام مالکیت بر روی آن نیستند.

متاورس مجموعه‌ای از جهان‌های مجازی به هم‌پیوسته است که در آن نوع بشر می‌تواند با کمک بازآفرینی و شخصیت‌سازی با همدیگر تعامل داشته باشد. با کمک آواتار، کاربران این فضا آزادند که بین بازی‌ها، فضاهای دوست‌یابی و بازار با یکدیگر تعامل کنند و بسیاری از وظایفی را که زمانی محدود به فضای فیزیکی می‌شدند، را در فضای مجازی بازسازی نمایند.

انسان‌ها نمی‌توانند با ظاهر غیرمتعارف در سالن‌های کنسرت حقیقی حضورداشته باشند. اما بزرگ‌ترین وعده متاورس مبنی بر این بوده که این دنیا برای چنین افرادی است که در دنیاها، قلمروها و فضاهای سراسر این محیط شغلی معنادار به دست آورند و قلب تپنده وب 3 (Web3) راتشکیل خواهند داد.

ساخت بانک در متاورس

با توجه به ماهیت بی شکل متاورس، تصور این که دنیای مجازی که در آن میلیون ها نفر برای به دست آوردن پوسته خود در یک ساعت به این محیط وارد و خارج می شوند، چگونه است، حقیقتا می تواند دشوار باشد. با این حال، همانطور که در حال حاضر این اتفاق در این فضا شکل می‌گیرد، اقداماتی در حال انجام در متاورس های نوپا در سراسر جهان (مجازی) وجود دارد.

در بخش بازی برای کسب درآمد – یا “گیم فای” (GameFi)حیوانات خانگی مجازی آزادانه پرسه می زنند و صاحبان انسانی آنها را نوازش می کنند، لباس می پوشانند و آموزش می دهند. اما این اتفاقات تنها به تفریحات ختم نمی شود: بازیکنان با متاورس های مربوط خود می توانند توکن ها و سایر دارایی های درون بازی را جمع‌آوری کنند و آنها را با پول واقعی معامله کنند.

کارگران کشورهای درحال‌توسعه مانند فیلیپین برای انجام این وظایف به‌جای مالکان، با نگهداری از این حیوانات درازای توکن، روزانه حدود 30 دلار درآمد دارند. مالکان نیز به‌نوبه خود، از قرض دادن حیوانات خانگی مجازی خود – بدون نیاز به‌زحمت جمع‌آوری توکن ها – درآمد کسب می‌کنند.

این‌یک چهارچوب اقتصادی ساده است و ‌همه شرکت‌کنندگان متناسب با منافع و انتظارات مالی آنها سود می‌برند. چگونه ممکن است این مدل درآمد برای شرکت‌کنندگان فراتر از چین عمل کند؟

خب، برای افراد مشهور و سازندگان، پلتفرم‌های تخصصی، تجربه‌های مجازی را در دنیای متاورس سرگرم‌کننده است. طرفداران می‌توانند برای تعامل با سازندگان موردعلاقه خود در دنیای مجازی هزینه کنند، خواه آنها در حال بازی گلف با یک اینفلونسر یوتیوب (YouTube ) باشند یا مهارت‌های جدید را رو در رو از یک مربی یاد بگیرند. این نمونه دیگری از پتانسیل گسترده متاورس است.

متا کار برای همگان

کلیه اتفاقاتی که حول متاورس متمرکزشده‌اند محدود به خود این فضا نمی‌شوند. بیشتر آن شامل اتصال مهره‌ها و پیچ‌هایی است که باعث چرخش آن می‌شوند – کدگذاران، طراحان، آزمایش‌کنندگان و توسعه‌دهندگان. بااین‌حال، برای میلیون‌ها نفری که در حال حاضر در دفاتر و طبقات مغازه‌ها در سرتاسر جهان کار می‌کنند، برتری متاورس شاهد انتقال کار آن‌ها به دنیای مجازی خواهد بود که چندان بی‌شباهت به دنیایی که به آن عادت کرده‌اند، نیست.

مشاور املاک: زمین مجازی مانند د سند باکس (The Sandbox)و دسنترالند (Decentraland) در حال حاضر به قیمت میلیون‌ها دلار در جهان‌های متاورس به فروش می‌رسد. نبرد بر سر املاک و مستغلات مجازی مطلوب بسیار شدید است – زیرورو کردن پیکسل‌ها برای کسب سود یک نقش تخصصی است که شغل‌های زیادی را برای کسانی که به دنبال طرح اصلی هستند ایجاد می‌کند. در همان زمان، املاک دنیای واقعی نیز به متاورس تغییر خواهد کرد، و به خریداران احتمالی این امکان را می‌دهد که در یک آپارتمان ساحلی در آن‌سوی دنیا قدم بزنند یا یکی از آن‌هایی باشند که هنوز به مشخصات فنی سازه نگاه می‌کنند. در دنیای مجازی که هر چیزی ممکن است، “قبل از خرید تلاش کنید” یک هنجار است.

مد: از لویی ویتون گرفته (Louis Vuitton) تا نایک (Nike ) و گوچی (Gucci )، برندهای مد به‌سختی در تلاش هستند تا نقشی در دنیای متاورس را به خود اختصاص دهند. به راحتی می‌توان علت این‌همه تلاش را متوجه شد. دنیایی که در آن میلیون‌ها نفر در کنار هم قرار می‌گیرند و به‌عنوان آواتار نشان داده می‌شوند، فرصت‌های بی‌پایانی را برای زرق‌وبرق فراهم می‌کند. دیگر افراد هنگام لباس پوشیدن ازنظر جنسیت، نوع بدن و درواقع تخیل محدود نیستند. در متاورس، می‌توانید هر هویتی را که دوست دارید با هرگونه پوشش و ارایشی داشته باشید. مدل‌ها تولیدات خود را در کت‌واک‌های مجازی می‌چرخانند، و شیک پوشان برای پوشاندن آواتارهای خود با لوازم و لباس‌های با تولید محدود و برترین برندها، مبالغ بسیار بالایی می‌پردازند. 

موسیقی: متاورس همان‌قدر که برای هنرمندان مستقل موهبت است، در طول قرنطینه‌های جهانی ارزش خود را با بیش از 27 میلیون طرفدار در کنسرت فورتنایت  (Fortnite )تراویس اسکات (Travis Scott’s) در سال 2020 خاطرنشان کرد. هنرمندان کارآفرین قبلاً با فناوری وب3 مانند توکن‌های غیرقابل تعویض ان اف تی (NFT) کار کرده‌اند و از آنها برای انتشار آلبوم‌های محدود و انحصاری و پرورش تجربیات خاص استفاده می‌کنند. ظهور متاورس به‌طور گسترده این قابلیت را به سطح جدیدی ارتقا می‌دهد و راه‌های بی‌پایانی برای کسب درآمد و تعامل با طرفداران ارائه می‌دهد.

فیلم‌ها: فناوری یک شمشیر دولبه است که فرصت‌های جدیدی خلق می‌کند و درعین‌حال ممکن است خطراتی نیز به دنبال داشته باشد. بازیگرانی که چهره آنها توسط هوش مصنوعی شبیه‌سازی‌شده و مالکیت معنوی آنها نقض شده است این را به خوبی می‌دانند. اما همان فناوری که معیشت آن‌ها را تهدید می‌کند، می‌تواند برای غنی‌سازی آن‌ها در متاورس استفاده شود. تنها توانایی‌های ارائه‌شده در دنیایی را تصور کنید که در آن بازیگران صدا، تلویزیون و سینما می‌توانند از همزادهای دیجیتالی خود برای تعامل با طرفداران و فروش تجربیاتی استفاده کنند – بدون اینکه نبازی باشد که افراد مشهور عمارت های دلپذیر خود مالیبو (Malibu) را ترک نمایند.

با تحقق وعده‌های متاورس و خود این دنیا، فرصت‌های شغلی که ارائه می‌کند، همه را از مکانیک ماشین‌های سنگین که با 2 دلار در ساعت کار می‌کنند، به افراد ثروتمند و مشهور ارتقا می‌دهد. در حال حاضر، فروشگاه‌های متاورس وجود دارند که می‌توانید با آواتار خود از آن‌ها دیدن کنید تا همه‌چیز از فست فود گرفته تا ماری‌جوانای پزشکی را سفارش دهید – و سپس آن را به درب ورودی دنیای واقعی خود تحویل دهید. در آینده‌ای نزدیک، بسیاری از کسانی که از متاورس درآمد کسب می‌کنند – مانند رانندگان حمل‌ونقل و تولیدکنندگان غذا – ممکن است تصوری نداشته باشند که معیشت خود را مدیون دنیایی هستند که هنوز کشف نکرده‌اند.

همه ما در متاورس بازی و تعامل نخواهیم کرد، اما درست مانند خود اینترنت، به دلیل وجود آن، موفق‌تر خواهیم بود. هر چه زودتر متاورس به یک واقعیت با استفاده انبوه تبدیل شود، برای آینده همه ما بهتر خواهد بود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت