دلایل اصلی سقوط شدید امروز اتریوم!

دلایل اصلی سقوط شدید امروز اتریوم!

راهنمای مطالعه

اتریوم، دومین رمز ارز محبوب صنعت کریپتوکارنسی، امروز با سقوط قیمت شدیدی همراه بود و در عرض چند دقیقه تا 10 درصد ریزش داشت.

شبکه پانزی PlusToken

امروز، تا به اینجا روز بدی برای رمز ارزها بود و به‌جز تعداد انگشت شمار، بقیه ارزها همراه با کاهش قیمت همراه بودند. طبق گزارشی که Chainalysis در این رابطه منتشر کرد، یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت اخیر، شبکه پانزی PlusToken بود که با فعالیت‌هایی که انجام داد باعث برهم خوردن نظم بازار شد و پیش‌بینی می‌شود که این ریزش قیمت‌ها همچنان ادامه داشته باشد.

دلایل اصلی سقوط شدید امروز اتریوم!

صبح امروز، برای اولین بار در هفته‌های گذشته، بیت کوین به سطح زیر 7 هزار دلار رسید و وارد کانال 6 هزار شد. اما اتر وضعیت بدتری را تجربه کرد و کاهش قیمت آن در بازه‌ی بسیار کوتاهی در حد چند دقیقه اتفاق افتاد.

با توجه به اطلاعات استخراج شده از صرافی بایننس، امروز اتر بیشترین و کمترین قیمتی که تجربه کرد به ترتیب 142.5 دلار و 127.93 دلار بوده است. این اختلاف نشان دهنده ریزش 10 درصدی قیمت است. ریزشی که می‌توان گفت در یک چشم بر هم زدن اتفاق افتاد. در زمان نگارش این خبر اتر با قیمت 133 دلار در حال معامله است.

این ریزش هم‌زمان با نشر خبری در رابطه با سرقت حجم بسیار زیادی از اتر توسط یک شبکه پانزی در چین همراه شد که توسط Chainalysis منتشر شد.

این شبکه‌ها با تبلیغات نرخ بازگشت سرمایه زیاد، سعی در جذب کاربر دارند و زمانی که حجم زیادی از رمز ارز موردنظر را از سرمایه گذاران جمع کردن، اقدام به سرقت آن‌ها و فروش آن در بازار می‌کنند. زمانی که این حجم از رمز ارزهای سرقت شده به طور ناگهانی وارد بازار شود، باعث کاهش قیمت ناگهانی و شدید می‌شود.

6.4 میلیون واحد از رمز ارز اتر در اختیار شبکه‌های پانزی قرار دارد!

طبق اخبار منتشر شده، در حدود 6.4 میلیون واحد از رمز ارز اتر در اختیار شبکه‌های پانزی قرار دارد و این شبیه به یک بمب ساعتی می‌ماند که هر لحظه می‌تواند باعث ریزش قیمت اتر شود و همین خبر باعث ریزش اصلی اتر بود.

در واقع مردم از ترس تزریق این حجم از اتر و ریزش قیمت، خودشان وارد عمل شده و اقدام به فروش اترهای خود کردند و باعث کاهش قیمت شدند. اما گروه LightCrypto که از فعالین موفق درزمینه تحلیل و بررسی بازار می‌باشد، این ارقام را کذب و در حدود 789 هزار اتر اعلام کرد.

نقدینگی کم بازار و صرافی‌ها در زمان تعطیلات

در توییتی که LightCypto منتشر کرد دو عامل را دلیل اصلی کاهش قیمت دانست. نخست خبر اشتباهی مبنی بر در اختیار داشتن 6.4 میلیون اتر توسط شبکه‌های پانزی که عدد واقعی در حدود 789 هزار واحد است. دوم نقدینگی کم بازار و صرافی‌ها در زمان تعطیلات که باعث تزریق شد.

در ادامه Chainalysis مورد اتهامات بسیاری قرار گرفت و متهم به نشر اخبار کذب و بدون سند و مدرک شد که نتیجه آن برهم زدن نظم بازار بود.

این کاهش قیمت به احتمال زیاد باعث می‌شود تا ادامه فروش در بازار متوقف شود. آمار نشان می‌دهد که حجم فروش بعد از ریزش قیمت کاهش پیداکرده و تا رشد دوباره قیمت می‌توان انتظار داشت که روند به همین‌گونه باشد. اگر شاهد این دست از اتفاقات برای بیت کوین و کریپتوکارنسی نباشیم می‌توان انتظار صعود دوباره را در سال 2020 داشت.
منبع newsbtc

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت