دورسی: بیت‌کوین یک مدل بسیار بهتری از اینترنت در آینده خواهد بود!

راهنمای مطالعه

مدیر عامل توییتر، جک دورسی (Jack Dorsey)، با انتشار توییت‌هایی به علاقه خود به بیت کوین (BTC) به عنوان یک سیستم مالی غیر متمرکز اشاره کرد و توضیح داد که چرا این شرکت حساب دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را از شبکه اجتماعی توییتر در هفته گذشته بسته است. اگر چه وی ادعا دارد این تصمیم درستی برای توییتر بود، اما دورسی اذعان دارد که این مسئله باعث ایجاد پیامد‌های خطرناک، در آینده می‌شود. ترامپ در تاریخ 7 ژانویه از توییتر، فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب و سایر شبکه های اجتماعی منع شد، زیرا وی به دلیل تحریک هواداران خود برای حمله به ساختمان کنگره مقصر شناخته شد که منجر به مرگ چهار نفر شد.

 شبکه های اجتماعی ابراز نگرانی کردند که ترامپ از بستر شبکه آن‌ها برای تحریک بیشتر خشونت استفاده خواهد کرد. در این رابطه دورسی توضیحات عمیق‌تری را ارائه می‌دهد، وی بیان کرد که این تصمیم به راحتی گرفته نشده است و این تصمیم پیامدهای جدی و قابل توجهی خواهد داشت. وی بیان کرد که حتی اگر این اتفاق به مانند این باشد که شرکتی طبق روال معمول تصمیم بگیرد که در سیستم خود تعادل ایجاد کند، اما در نهایت این موضوع می‌تواند بسیار مشابه حذف دسترسی افراد که توسط دولت انجام می‌شود، باشد و این مسئله در آینده مشکل ساز خواهد شد.

دورسی توضیح داد که نمی‌خواهد اقدام یک جانبه توییتر باعث از بین بردن حق آزادی افراد در اینترنت جهانی باشد و پیشنهاد کرد که مدل غیر متمرکز بیت کوین روش بهتری برای دستیابی به کنترل و تعادل در اینترنت در آینده خواهد بود. سیستم عملکرد بیت کوین آن چه که اینترنت می‌خواهد باشد را نشان می‌دهد و با گذشت زمان، گرایش بیشتری به سیستم غیر متمرکز بیت کوین خواهد داشت. دورسی در ادامه افزود:

“دلیل اینکه من علاقه زیادی به بیت کوین دارم عمدتا به مدلی است که نشان می‌دهد که همانند یک فناوری بنیادی اینترنت است که توسط هیچ فرد یا نهادی کنترل نمی‌شود یا تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.”

جک دورسی همچنین یادآوری کرد که توییتر به طور فعال در تلاش برای پیشرفت به سمت آینده‌ای با سیستم غیرمتمرکز است و با تخصیص بودجه‌ای برای تولید یک سیستم استاندارد غیرمتمرکز برای شبکه‌های اجتماعی با قابلیت اشتراک گذاری در این راه پیش قدم می‌شود. دورسی با انتشار اخباری درباره استیضاح ترامپ برای دومین بار توسط مجلس نمایندگان، این توضیحات را منتشر کرد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت