دیوید روزنبرگ: شرایط فعلی بیت‌کوین غیرطبیعی و حباب است!

راهنمای مطالعه

بیت کوین (BTC) به عنوان پیشتاز بازار رمز ارز، در شش هفته گذشته بیش از 100 درصد رشد داشته است. در‌حالی‌که موسسات سرمایه گذاری به معامله و سرمایه گذاری در بیت کوین ادامه می‌دهند، معاملات در بازار رمز ارز در روز جمعه به بالاترین سطح خود رسید و توانست رکورد جدیدی را ثبت کند. بسیاری از افراد در فضای بازار معتقدند که این افزایش تصاعدی قیمت بیت کوین متأثر از روندهای بنیادی مانند کاهش ارزش دلار آمریکا است و همچنین علاوه بر افراد حقیقی که همیشه در بازار بیت کوین وجود داشتند، این بار حقوقی‌ها نیز به شدت در حال ورود به این بازار می‌باشند.

 با این وجود برخی معتقدند که بازار به زودی از فاز صعودی خارج خواهد شد. دیوید روزنبرگ (David Rosenberg) ، اقتصاددان ارشدRosenberg Research ، اخیراً اظهار نظر کرد که فکر می‌کند بازارهای جهانی بیش از حد گسترش یافته‌اند. این سرمایه گذار در مورد بازار سهام اظهار داشت: “بر اساس ارزیابی ما در بازار بورس و سهام، ما بین 20 درصد تا 30 درصد، بیش از حد ارزش مالی داریم که براساس مجموعه‌ای از معیارهای مختلف به دست آمده است.”

او همچنین نظر سختگیرانه خود نسبت به بیت کوین را اعلام کرد و با این استدلال که ممکن شرایط فعلی بیت کوین، بزرگترین حباب در بازارهای تجاری امروز باشد.

وی در ادامه افزود: “من معتقد هستم که این حرکت سهمی وار در بیت کوین در چنین بازه زمانی بسیار غیر طبیعی است و قطعا حباب خواهد بود.”

در مقابل بازار بیت کوین، وی بیان کرد که به بازار گاوی در طلا بسیار معتقد است. وی خاطرنشان کرد که این فلز گرانبها تنها کمتر از 20 درصد نوسانات بیت کوین را خواهد داشت و در نتیجه ممکن است آن را به دارایی امن‌تری تبدیل کند. تعدادی دیگر از اقتصاددانان نیز وجود دارند که فکر می‌کنند بیت کوین بیش از حد خریداری شده است، اما طبق گفته سرمایه گذاران برجسته وال استریت، روند کلی بیت کوین همچنان صعودی است.

منبع: Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت