رئیس بانک مرکزی فرانسه: “زمان زیادی برای تنظیم مقررات بازار رمز ارز نداریم”!

فرانسیس ویلروی دو گالهاو (Francois Villeroy de Galhau)، رئیس بانک مرکزی فرانسه گفت که اروپا باید تنظیم مقررات رمز ارز را در اولویت قرار دهد و یا این ریسک را بپذیرد که دارایی‌های دیجیتال حاکمیت پولی‌اش را به خطر بیندازد. ویلروی در یک کنفرانس مالی در پاریس یوروپلیس (Paris Europlace) گفت که معتقد است اتحادیه اروپا تنها “یک یا دو سال” فرصت دارد تا یک چارچوب نظارتی برای رمز ارزها ایجاد کند. طبق گفته رئیس بانک مرکزی فرانسه عدم اقدام متناسب “خطر فرسایش حاکمیت پولی ما” را به دنبال داشته و به طور بالقوه به تضعیف یورو منجر می‎‌شود.

ویلروی می‌گوید ” باید با فوریت در اینجا تأکید کنم که زمان زیادی برای ما باقی نمانده است، نهایتاً یک یا دو سال. هم در ارزهای دیجیتال و هم در پرداخت‌ها، ما در اروپا باید تا جایی که می‌توانیم سریع‌تر حرکت کنیم.”با توجه به نقش رو به رشد رمز ارزها در بازارهای منطقه‌ای، ویلروی از اتحادیه اروپا خواست “در ماه‌های آینده چارچوبی نظارتی اتخاذ کند”. استفاده از پول نقد طی چند ماه اول همه‌گیری کرونا کاهش یافت، روندی که به گفته ویلروی می‌تواند منجر به “به حاشیه رفتن استفاده از پول بانک مرکزی” شود.

رئیس بانک مرکزی فرانسه پیش از این به قانون‌گذاران در مورد خطرات بالقوه رمز ارزها از جمله استیبل‌کوین‌ها (stablecoins ) و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هشدار داده بود. او در ماه سپتامبر گفت که شرکت‌های بزرگ فناوری می‌توانند “زیرساخت‌های مالی خصوصی و سیستم‌های پولی” ایجاد کنند- از جمله انتشار استیبل‌کوین‌های مخصوص به خود. وی گفت این روند می‌تواند بر حاکمیت مالی در اتحادیه اروپا برای دهه‌ها تأثیر منفی بگذارد.

در ماه ژانویه بانک مرکزی فرانسه یک برنامه آزمایشی برای ارز دیجیتال خود را به اتمام رساند، این نهاد بعداً گزارش داد که سرمایه‌گذاران 2 میلیون یورو – در آن زمان تقریباً 2.4 میلیون دلار – سهام شبیه‌سازی‌شده را خریداری و فروخته‌اند. این بانک گفته است که امسال برای ارز دیجیتال خود آزمایش‌های دیگری انجام خواهد داد.

منبع: Cointelegraph

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.