رئیس سابق بانک مرکزی اروپا: بیت کوین فاقد ویژگی های یک ارز واقعی است!

رئیس سابق بانک مرکزی اروپا بیت کوین فاقد ویژگی های یک ارز واقعی است! ارز جدید

راهنمای مطالعه

رئیس سابق بانک مرکزی اروپا، ژان کلود تریشه (Jen -Claude Trichet) روز گذشته در کنفرانس کایکسین پکن اذعان داشت بیت کوین ویژگی‌های یک ارز را ندارد و یک احتکار به تمام‌ معنا است.

تریشه: من به شدت مخالف بیت کوین هستم

تریشه بیان کرد که تردید دارد ارزهای دیجیتال بتوانند آینده پول شوند. وی اظهار داشت که بیت کوین فاقد ویژگی های یک ارز واقعی است.

من شدیداً مخالف بیت کوین هستم و فکر می کنم کمی هم از خود راضی هستیم. بیت کوین ویژگی‌ها و واقعیاتی که یک ارز باید داشته باشد را ندارد.

تریشه همچنین توضیح داد كه او معتقد است خرید ارزهای دیجیتال از بسیاری جهات اقدامی احتکارآمیز و بر اساس حدس و گمان است.

وی همچنین ادعا كرد كه حتی هنگامی كه دارایی‌های دیجیتال به واسطه دارایی‌های واقعی حمایت شنود، بازهم گمانه زنی های زیادی را مشاهده می كنید که می‌توان گفت این ارزها ناسالم هستند.

تریشه SDRها را به لیبرا ترجیح می‌دهد

تریش اضافه کرد که وی طرفدار استیل کوین‌ لیبرا نیست و ترجیح می‌دهد از SDRهایی که توسط صندوق بین‌المللی پول عرضه می‌شود حمایت کند. لیبرا و SDR به طور مشابه توسط یک سبد ارزی پشتیبانی می شود که میتوان به دلار آمریکا، یورو، پوند استرلینگ، یوان چین و ین اشاره کرد.

او توضیح داد: من در حفظ كنترل ارزش پول در دامنه ارزهای دیجیتال شک دارم. اگر بحث استیبل‌کوین ها شود، SDR بهترین سبد (ارزی) را در اختیار دارد.

تریشه همچنین اظهار داشت در حالی که ممکن است در جهان، اسکناس و سکه از بین برود اما ارزهای دیجیتال نمی توانند راهی برای جلو رفتن باشند.

همانطور که کوین تلگراف در ماه سپتامبر گزارش داد، یکی دیگر از روئسای سابق بانک مرکزی اروپا (ماریو دراگی Mario Draghi) همانند اظهارات تریشه گفت که ارزهای دیجیتال و حتی استیل کوین‌ ها به شکلی شکلی طراحی نشده‌اند که آنها را جایگزین مناسبی برای پول بدانیم.
منبع cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت