ردپای صرافی بیتمکس در افزایش کارمزد تراکنش های بیت کوین!

راهنمای مطالعه

طبق اطلاعات منتشر شده توسط 0xB10C تحلیل گر بازار رمز ارز، صرافی بزرگ بیتمکس (Bitmex)، در زمان مشخصی از روز، تراکنش های زیادی را اجرا می کند که باعث افزایش ترافیک شبکه شده و در نتیجه کارمزد شبکه ی بیت کوین (BTC) افزایش می یابد. طبق گزارش اشاره شده، این عمل صرافی بیتمکس، هر روز در ساعت 13 UTC انجام می پذیرد. حجم تراکتش های اشاره شده به حدی زیاد است که باعث افزایش سریع و چشمگیر کارمزد تراکنش ها می شود.

0xB10C در این رابطه بیان کرد که با به کارگیری استانداردها و پروتکل های موجود می تواند تا حد زیادی از حجم تراکنش ها کاست. در حال حاضر روش مورد استفاده صرافی بیتمکس باعث افزایش کارمزد و همچنین افزایش زمان تایید تراکنش ها شده است. البته این مسئله زمانی که به طور طبیعی بار شبکه افزایش می یابد، بیشتر نمایان خواهد شد.

کوین بیس (Coinbase)، دیگر صرافی بزرگ این حوزه جزو پیشتازان بهینه سازی در بازار رمز ارز است و از دوماه گذشته، روش Batching را برای تراکنش ها در دستور کار خود قرار دارد. این عمل باعث کاهش شدید کارمزد تراکنش ها شده و توانست تا 50 درصد هزینه ی نقل و انتقالات را کاهش دهد. علاوه بر کاهش هزینه، این روش باعث کاهش ترافیک شبکه نیز خواهد شد. اما باید اشاره کرد که استفاده از روش Batching در کنار مزایایی که دارد، باعث افزایش زمان انجام تراکنش ها خواهد شد، زیرا مکانیزم این روش به این صورت است که تعدادی از تراکنش ها را با یکدیگر ترکیب کرده و در قالب یک تراکنش، انجام می شود.

این روزها صرافی های رمز ارز نقش بسیار کلیدی در حیات و سلامت بیت کوین ایفا می کنند. بنابراین منطقی است که مدیران صرافی ها برای سلامت بیت کوین که منجر به سودآوری خود آن ها نیز خواهد شد، تلاش کنند و هزینه های اضافه و سربار را برای آینده ی بیت کوین، به جان بخرند. کاری که در عمل صرافی کوین بیس پیاده کرده است. در واقع با مدیریت درست، می توان از افزایش بی رویه کارمزد شبکه ی بیت کوین، جلوگیری کرد.

منبع: cryptobriefing

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت