رشد چشمگیر شاخص حجم واقعی معاملات بیت ‌کوین در روند گاوی اخیر!

راهنمای مطالعه

افزایش نرخ بیش از حد انتظار بیت کوین (BTC) تا 40 هزار دلار در واقع به معنی دوبرابر شدن این رمز ارز نسبت به بالاترین سطح قیمتی خود در روند گاوی قبلی بود. روندی که بسیاری تصور نمی‌کردند تا این سطح صعودی باشد. در 7 ژانویه، ماتی گرینسپن (Mati Greenspan) ، بنیان گذار موسسه Quantum Economics، با اشتراک نموداری بیان کرد که میانگین حجم هفتگی معاملات کنونی بیت کوین دو برابر بیشتر از حد قبلی خود است. این شاخص با استفاده از معیار حجم واقعی محاسبه شده توسط تحلیل‌گران شرکت Messari بدست آمد.

معیار حجم واقعی Messari جهت جمع آوری حجم مبادلات واقعی صرافی‌های بزرگ بازار رمز ارز راه اندازی شده است. بر اساس این معیار، در زمان نوشتن این مقاله، بیش از 67 میلیارد دلار بیت کوین به صورت میانگین در این هفته دست خوش تغییرات شده است.

رکورد قبلی حجم واقعی در اواسط سال 2019 بود، زمانی که حجم میانگین هفتگی بیت کوین از 32 میلیارد دلار فراتر رفت زیرا در آغاز همان سال قیمت پس از فرو کشیدن به مرز 4 هزار دلار، محدوده پنج رقمی را پس گرفت. سایر ارائه دهندگان آمارهای بازار رمز ارز نیز گزارشات زیادی را برای بیت کوین به نمایش گذاشتند. با برآوردی که CoinMarketCap اعلام کرده است، بیت کوین فقط در 24 ساعت گذشته بیش از 85 میلیارد دلار مبادلات داشته است، در حالی که CoinGecko گزارش  کرده که 77 میلیارد دلار معامله در تجارت روزانه بازار بیت کوین انجام شده است.

طبق گفته‌های Skew، قراردادهای آتی بیت کوین نیز در 24 ساعت گذشته بیش از 97 میلیارد دلار، تولید درآمد کرده است. گرینسپن بیان کرد که بازارها شاهد “حجم هیولا” هستند: “حجم بلاکچین بیت کوین نیز طی چند ماه گذشته به طور مداوم در حال افزایش است و اکنون بسیار بیشتر از افزایش های قیمت در سال‌های 2017 و 2019 است.”

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت