رشد 80 درصدی عابربانک‌های رمزارز در سال 2020 و فراگیری آن!

راهنمای مطالعه

در سال 2020 تعداد عابربانک‌های (ATM) رمزارز 80 درصد افزایش یافته است. درحال حاضر 11665 دستگاه عابربانک رمزارز در دنیا وجود دارد و روزانه 23 دستگاه جدید بر این آمار افزوده می‌شود. افزایش علاقه به رمزارزها مورد توجه استارتاپ‌ها قرارگرفته و فرصتی را برای ورود به این بازار برای‌ آنان فراهم کرده و تعداد سازندگان عابربانک‌های رمزارز بیش از پیش درحال افزایش است. براساس آمار منتشر شده توسط وب سایت Coin ATM Radar، تا این مقطع از سال 2020 راه اندازی عابربانک‌های رمزارز 80 درصد افزایش یافته است که تقریبا 3 برابر آماری است که پیش از این در اوایل سال 2019 گزارش شده بود.

دنیا در سال 2020 پذیرای 6372 عابربانک رمزارز بوده است. در زمان نگارش این خبر، تاکنون 11665 عابربانک رمزارز در دنیا راه‌اندازی شده و این عدد همچنان در حال افزایش است. پیش‌بینی‌های وب‌سایت Coin ATM Radar حاکی از آن است که تقریباً در هر ساعت یک دستگاه جدید، یا به طور دقیق‌تر روزانه 23 دستگاه جدید عابربانک راه‌اندازی می‌شود. ایالات متحده آمریکا در تعداد این عابربانک‌ها پیشتاز است. صنعت این کشور در مقایسه با اروپا دارای رشد نمایی است. در سال 2020 آمریکایی‌ها تعداد عابربانک‌های خود را از 4213 دستگاه به 8242 دستگاه افزایش دادند.

این کشور 79.2 درصد از تمام عابربانک‌های بیت‌کوین (BTC) دنیا را در اختیار دارد و پس از آن کانادا با 880 دستگاه (7.5 درصد) در جایگاه دوم قرارداد. در میان کشورهای اروپایی، انگلیس با 268 دستگاه بیشترین تعداد عابربانک را در اختیار داشته و از سوی دیگر هنگ‌ کنگ با 62 عابربانک بیت‌کوین در بازار آسیا پیشتاز است. کشور کلمبیا با 40 دستگاه عابربانک پیشتاز اصلی در آمریکای لاتین است و آفریقای جنوبی نیز تنها با 6 عابربانک پیشتاز در قاره آفریقا می‌باشد.

افزایش تعداد عابربانک‌های رمزارز نشان می‌دهد که مقبولیت رمزارزها در دنیا روز به روز درحال افزایش است. از آنجا که محصولات و خدمات جدید رمزارز درحال تقویت اکوسیستم هستند، تعامل شهروندان عادی با این نوع تکنولوژی جدید بسیار آسان‌تر می‌شود. این موضوع نه تنها مورد توجه تولیدکنندگان عابربانک‌ها قرار گرفته، بلکه نظر استراتژیست‌های شرکت‌های مالی بزرگ مثل پی‌پال (PayPal)، میکرواستراتژی (Microstrategy)، اسکوئر (Square) و گری اسکیل (Grayscale) را نیز به خود جلب کرده است، به طوریکه این شرکت‌ها علاوه بر سرمایه‌گذاری بر روی این نوع دارایی‌، در تلاش برای کاهش موانع ورود به این حوزه می‌باشند.

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت