رمزارز ویژه کشورهای اسلامی؛ به دنبال پایان سلطه گری دلار!

رمزارز ویژه کشورهای اسلامی؛ به دنبال پایان سلطه گری دلار! - ارز جدید

راهنمای مطالعه

طی جلسه‌ای که بین سران کشورهای اسلامی که شامل مالزی، ترکیه، ایران، قطر و اندونزی برگزار شد، حسن روحانی پیشنهاد توسعه یک رمز ارز اسلامی را داد که باعث پایان سلطه گری دلار آمریکا شود. نخست وزیر مالزی از این پیشنهاد استقبال کرد و افزود که این رمز ارز می‌توان فواید بسیاری برای کشورهای اسلامی داشته باشد.

نخست وزیر مالزی ماهاتیر محمد، رئیس جمهور ایران حسن روحانی و رئیس جمهور ترکیه اردوغان در طی جلسه‌ای که در روز پنج‌شنبه برگزار شد به بحث و تبادل نظر در مورد ساخت رمز ارز ویژه کشورهای اسلامی پرداختند. این اجلاس چهار روزه در شهر کوالالامپور از روز چهارشنبه شروع شد.

در این اجلاس سران بزرگ کشورهای اسلامی شرکت کردند و هدف اصلی گفتگوها، در درجه اول یافتن راه حل برای رفع مشکلاتی است که جهان اسلام با آن روبرو است و در گام بعد توسعه جهان اسلام است.

سران مالزی، ترکیه و ایران در جلسه‌ی ویژه‌ی سه نفره به موضوع رمز ارز اسلامی پرداختند. طبق گزارش‌های منتشر شده از درون جلسه ایده اصلی را حسن روحانی، رئیس جمهور ایران ارائه کرد.

حسن روحانی در این رابطه بیان کرد:

“باید یک سیستم پرداخت مالی بین کشورهای اسلامی راه‌اندازی شود و با توجه به پتانسیلی که بحث رمز ارزها دارد می‌توان از یک رمز ارز اسلامی برای پیش برد اهداف مالی بین کشورهای اسلامی استفاده و از سلطه گری دلار آمریکا کاست. ملت‌های اسلامی باید تمام تلاش خود را انجام دهند تا تراکنش‌های مالی و تجارت خود را به نحوی انجام دهند که وابستگی کمتری نسبت به دلار داشته باشند.
کشورهای اسلامی با همکاری یکدیگر باید به هم کمک کنند و از جاه طلبی آمریکا و دلار آمریکا جلوگیری کنند. در حال حاضر آمریکا تحریم‌های یک جانبه و سختی برای جمهوری اسلامی ایران وضع کرده و هفته پیش نیز صحبت‌هایی در رابطه با تحریم ترکیه مطرح شد. درواقع هیچ کشور اسلامی در امان نخواهد بود.”

بعد از جلسه‌ی ویژه‌ای که بین سران ایران، ترکیه و مالزی برگزار شد از نخست وزیر مالزی در رابطه با پیشنهاد رئیس جمهور ایران مبنی بر توسعه رمز ارز اسلامی سؤال شد. وی این‌چنین پاسخ داد:

“ما با آغوش باز ایده رمز ارز ویژه کشورهای اسلامی را می‌پذیریم. این اولین باری است که هم ایران و هم ترکیه با یکدیگر مبنی بر اینکه نباید از دلار آمریکا استفاده کرد هم‌نظر شده‌اند. ما می‌توانیم با استفاده از ارز شخصی خود که ویژه کشورهای اسلامی باشد اهداف خود را پیش ببریم. مالزی ایده ارز مشترک برای کشورهای اسلامی را از مدت‌ها پیش در سر داشت اما اکنون کشورهای قدرتمند اسلامی در این زمینه پیش قدم شده‌اند و این اتفاق خوبی است. مالزی تمام توان خود را برای کمک به ایران و ترکیه برای پیش برد توسعه این رمز ارز به کار خواهد برد.”

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت