رمزارز یا فارکس، در کدام یک باید سرمایه‌گذاری کرد؟

سرمایه‌گذاری در رمزارز یا فارکس دیگر تنها مختص علاقمندان به حوزه بلاک‌چین و گرگ‌های وال استریت نیست. تعداد شهروندان عادی که در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کنند، روز به روز افزایش می‌یابد و امروزه تقریبا اکثر افراد حداقل یک رمزارز در کیف پول دیجیتال خود دارند. البته که مانند دیگر سرمایه‌گذاری‌ها، هیچگونه ضمانت قطعی برای ثروتمند شدن وجود ندارد، اما با یک بررسی ساده می‌توان استراتژی درست سرمایه‌گذاری را پیدا کرده و به تدریج شاهد سود و منافع آن بود.

در حال حاضر شاید به این موضوع فکر کنید که در کدام یک از بازارها سرمایه‌گذاری کنید؛ رمزارز یا فارکس. در حقیقت، هیچ پاسخ درستی برای این پرسش وجود ندارد. هر دوی آن‌ها ویژگی‌ها، فرصت‌ها و ضعف‌های خود را دارند. بحث مقایسه رمزارز با فارکس، بحث سود و منافع نیست، بلکه بیشتر در مورد تفاوت نقدشوندگی و نوسانات این دو بازار است. فارکس نقدشوندگی بیشتری دارد در حالیکه بازار رمزارز دارای نوسانات بیشتری است.

رمزارزها – پول آینده

سودآور بودن رمزارزها قابل انکار نیست. امروزه همه‌ی مردم به کسانی که سال‌ها پیش بیت‌کوین را با قیمتی کمتر از ۱ دلار خریده‌اند، غبطه می‌خورند. بسیاری از این افراد با انتخاب بهترین زمان فروش بیت‌کوین و به دست آوردن پول واقعی، میلیونر شدند. اما از سوی دیگر، بازار رمزارز بسیار پرنوسان و بی‌ثبات است.

یکی از مزایای اصلی معامله در بازار رمزارز، ناشناس ماندن هویت افراد در آن است. همچنین، در هر ساعتی از شبانه‌روز می‌توانید اقدام به خرید و فروش رمزارز نمایید. زیرا این بازار هفت روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته در تمام دنیا در دسترس بوده و فعال است. همچنین قدرت انتخاب در این بازار زیاد است.

فارکس – روش سنتی

اگر ایده‌ی سرمایه‌گذاری در پول دیجیتال برای شما جذاب نیست؛ پس فارکس بهترین گزینه برای شماست. هرچه که باشد، فارکس بزرگترین بازار مالی دنیاست. در کل، برای معامله در فارکس باید یک بروکر معتبر در نظر داشته باشید. یک بروکر قانونی فارکس به شما در پیگیری برنامه‌ها و رسیدن به اهداف سرمایه‌گذاریتان کمک می‌کند.

بر خلاف بازار رمزارز، در فارکس نمی‌توان به صورت ناشناس معامله کرد. همچنین، معامله در فارکس محدود به ساعات خاصی از شبانه‌روز بوده و به ساعات معاملات در برخی از کشورها وابسته است. همه‌ی موسسات مالی بزرگ، بانک‌ها، شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خرد در فارکس حضور دارند و بخش اصلی آن هستند.

با این حال، مطالب گفته شده به این معنا نیست که بازار فارکس هیچگونه ریسکی ندارد. فارکس قانونمندتر از بازار رمزارز است زیرا ارزهای اصلی آن تحت کنترل بانک‌های ملی یا مرکزی کشورهای مختلف است. بنابراین، جفت ارزهای کشورهایی که ثبات بیشتری دارند، پرریسک نبوده و با نوسانات زیادی همراه نیستند. برای مثال، دلار آمریکا یا یورو کاملا ثبات داشته و نوسانات خیلی کمی دارند؛ اما ریسک کمتر به معنای سود کمتر است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.