روند صعودی فعلی بیت ‌کوین با سال 2017 بسیار متفاوت است!

راهنمای مطالعه

یک گزارش تحلیلی نشان می‌دهد که بیت‌کوین (BTC) علاوه بر قیمت دلاری، تقریبا در سایر جنبه‌ها نیز درحال رکورد شکنی است و تحلیل‌ها نشان می‌دهد که روند صعودی این رمزارز در سال جاری نسبت به سال 2017 بسیار متفاوت است. نیک کارتر (Nic Carter)، موسس شرکت تحلیلی کوین‌متریکس (CoinMetrics) در 17 نوامبر با انتشار 9 نمودار آماری مرتبط با بیت‌کوین و مقایسه وضعیت این رمزارز در سقف‌های تاریخی به توضیح درخصوص تفاوت روند صعودی فعلی این رمزارز با سال 2017 پرداخته است.

این نمودارها که داده‌هایی از کیف پول‌هایی با موجودی بیش از 10 دلار تا آمار هولدرهای حقوقی و حتی نرخ معاملات اسپات (Spot) بیت‌کوین در ارزهای فیات مختلف را نشان می‌دهد حاکی از عملکرد بهتر این رمزارز در نزدیکی سقف تاریخی خود نسبت به سال 2017 است. کارتر در این باره می‌گوید:

“به طور خلاصه، بازار امروز بسیار بالغ‌تر، گسترده‌تر، ساماندهی‌شده و تحت نظارت و کنترل بیشتر، دارای رفتارهای هیجانی کمتر و سرمایه‌ کارآمد‌تر و نقدینگی بیشتری نسبت به بازاری است که روند صعودی 2017 در آن شکل گرفت.”

وی در ادامه افزود:

“در این 9 نمودار، عوامل و شاخص‌های مختلفی در نظر گرفته شده است و چنانچه محیط بازار امروز را با روند صعودی قبلی مقایسه کنیم، پیشرفت و عملکرد بهتر بیت‌کوین را به وضوح خواهیم دید.”

تحلیل‌گری با نام مستعار PlanB‌ که خالق مدل انباشت به جریان (Stock-to-flow) قیمت بیت‌کوین است، میانگین متحرک 200 هفته‌ای بیت‌کوین را به عنوان یک شاخص دیگر بررسی کرده است. تمامی این شاخص‌ها نشان دهنده تفاوت اساسی روند بیت‌کوین در سال 2020 نسبت به سال 2017 است، به طوریکه موجی از هیجان در چند هفته پایانی سال باعث نزدیک‌تر شدن قیمت این رمزارز به سقف تاریخی 20 هزار دلاری‌اش شده است.

براساس گزارش شبکه‌ی خبری کوین‌تلگراف (Cointelegraph) رفتار قیمتی بیت‌کوین در چند روز اخیر باعث شده تا منابع تحلیلی معروف پیش‌بینی‌های جدیدی را از روند صعودی این رمزارز داشته باشند. این منابع ادعا می‌کنند که قیمت 20 هزار دلار این بار به عنوان یک سقف قیمتی پیش روی بیت‌کوین نخواهد بود، بلکه درصورت شکست این سطح، روند صعودی این رمزارز با قدرت ادامه خواهد یافت. بسیاری از سرمایه‌گذاران رمزارز و حتی بانک‌های سنتی اهداف بالایی را برای بیت‌کوین در سال آینده پیش‌بینی کرده‌اند که در این بین، سیتی‌بنک (Citibank) معتقد است که قیمت این رمزارز تا پایان سال 2021 به 318 هزار دلار خواهد رسید.

سایمون پیترز (Simon Peters) تحلیلگر پلتفرم سرمایه‌گذاری اتورو (eToro) در مصاحبه با کوین‌تلگراف بیان کرد:

“بدیهی است که سطح 20 هزار دلار هدف بعدی بیت‌کوین خواهد بود. اما نکته اصلی این است که اگر امسال از این سقف تاریخی عبور کنیم، که شخصاً آن را امکان پذیر می‌دانم، در آن صورت به لحاظ تکنیکالی در محدوده‌ جدید و بدون مقاومت قرار خواهیم گرفت و نگرش‌ها نسبت به این رمزارز مثبت باقی خواهد ماند. با توجه به تنوع سرمایه‌گذاران و مجموعه داده‌های گسترده‌ای که نشان از بلوغ بیت‌کوین دارد، می‌توان گفت که روند صعودی این رمزارز این بار متفاوت خواهد بود.”

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت