رکود در عرضه استیبل کوین تتر، دلیل آن چیست و چه پیامی به همراه دارد؟

طبق گزارش منتشر شده توسط شبکه‌ی خبری و تحلیلی Cryptopotato، تتر (USDT) به عنوان پیشتاز استیبل‌کوین‌های بازار رمز‌ارز، نزدیک به دو ماه است که هیچ واحد جدیدی در بستر اتریوم تزریق و عرضه نکرده است. آخرین باری که تتر در بستر اتریوم اقدام به تزریق و عرضه استیبل‌کوین کرد به 31 ماه می بازمی‌گردد. شایان ذکر است که این وقفه ایجاد شده درواقع طولانی‌ترین زمان به ثبت رسیده شده از حیث عدم عرضه می‌باشد. اما این روند ایجاد شده نشان دهنده‌ی چیست و علت آن چه می‌باشد؟

یکی از مهمترین دلایل عدم عرضه استیبل کوین تتر بر روی بستر اتریوم، بدون شک کارمزد بالای این شبکه می‌باشد. با توجه به حضور بازار دیفای و رونق قراردادهای هوشمند، شبکه‌ی اتریوم با ترافیک بسیار بالایی روبرو شده و همین موضوع باعث شده است که کارمزد تراکنش بالا رود. بنابراین نقل و انتقال تتر نیز بر بستر اتریوم با هزینه زیادی همراه بوده و همین موضوع باعث شده است که کاربران، شبکه‌های دیگری را به عنوان بستر نقل و انتقالات تتر خود انتخاب کنند. در حال حاضر 28.9 میلیارد دلار از موجودی در گردش تتر بر بستر اتریوم قرار دارد که این میزان برای ترون، به 31.9 میلیارد دلار رسیده است.

دلیل دیگری که تحلیل‌گران به آن اشاره کردند، روند رو به رشد دیگر استیبل‌کوین‌ها می‌باشد. در حال حاضر جامعه رمز ارز به روند آتی استیبل‌کوین USDC بسیار خوشبین است و برخی از تحلیل‌گران بر این باورند که این استیبل‌کوین توانایی تصاحب جایگاه تتر را در آینده خواهد داشت. همین موضوع باعث جدایی برخی از کاربران از تتر شده است. در کنار این موارد نمی‌توان از روند بازار خرسی ایجاد شده نیز چشم پوشی کرد. روندی که باعث شد بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد از بازار خارج شوند و تقاضای این بازار با کاهش روبرو شود.

منبع: Cryptopotato

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *