رکورد جدید تعداد معاملات روزانه ی اتریوم به لطف اسپم های شبکه!!

راهنمای مطالعه

اخیرا تعداد معاملات روزانه در شبکه اتریوم (ETH) از مرز یک میلیون تراکنش گذشت و به عقیده ی تحلیل گران دلیل اصلی این امر نیز استخرهای ماینینگ هستند که تراکنش های اسپم به شبکه ارسال می کنند. البته افزایش کاربرد استیبل کوین ها و رمز ارزهای دیفای نیز از دلایل بسیار مهم این افزایش نیز می باشند، اما درصد زیادی از حجم تراکنش، مربوط به ماینرها و استخرهای ماینینگ و تراکنش های اسپم  انجام شده در شبکه می باشد.

1.1 میلیون تراکنش روزانه!

استفاده روزانه از اتریوم به رقم 1.1 میلیون تراکنش رسیده است. رکورد قبلی مربوط به اوایل سال 2018 با رقم 1.35 معامله در روز می باشد. این اتفاق همزمان با تغییر رفتار در ماینرها مشاهده شده است. شبکه ی تحلیلی و خبری Trustnodes نشان می دهد که استخر Ethermine بیش از 13 هزار معامله را در 24 ساعت ثبت کرد و ارزش هر کدام 0.05 اتریوم یا حتی کمتر بوده است. در این میان، ماینرهای استخرهایی همچون SparkPool و Nanopool نیز مقصر شناخته می شوند، زیرا با ارسال معاملات کوچک سبب ازدحام در شبکه شده اند.

این استخرهای ماینینگ در روزهای اخیر، به طور روزانه ده ها هزار معامله کوچک ارسال کرده اند. آخرین مرتبه ای که معاملات اسپم مشاهده شد، به سپتامبر سال 2016 برمی گردد. زمانی که حملات DOS با انجام معاملات بیش از حد شبکه را مورد هدف قرار داد و در نهایت منجر به اجرای هاردفورک برای افزایش هزینه گس شد. دارندگان رمز ارزها در ردیت بلافاصله نسبت به این تحولات گمانه زنی کردند. کاربری به نام Njoiyt بیان کرد که استخرهای ماینینگ قصد دارند عمدا شبکه را مسدود کنند تا کارمزد معاملات را افزایش دهند.

براساس گزارش  شبکه ی خبری کوین تلگراف (Cointelegraph)، بیشترین سهم گس در شبکه مربوط به استیبل کوین هایی مانند تتر (USDT) است. رتبه دوم به فعالیت های برنامه های غیرمتمرکز دیفای همچون Uniswap و Kyber Network تعلق دارد. هفته گذشته نیز شاهد رای دهی ماینرها به افزایش گس در شبکه از 10 میلیون به 12.5 میلیون بودیم. این امر سبب می شود تعداد معاملات بیشتری در ثانیه انجام گیرد و به طور چشمگیری تراکم در شبکه کاهش یابد. هرچند که هم اکنون گسترش بیش از 11.5 میلیون از حد مجاز میزان گس بلاک رد شده، اما به نظر می رسد برای غلبه بر افزایش تقاضا در شبکه کافی نمی باشد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت