رکورد زنی کارمزد تراکنش اتریوم به لطف دیفای!

راهنمای مطالعه

براساس داده های شبکه ی خبری و تحلیلی Etherscan، کارمزد معاملات اتریوم (ETH) به بالاترین حد خود رسیده است و این میزان از تابستان سال 2015 مشاهده نشده است. این موضوع به توسعه دهندگان نشان می دهد که برای این مسئله باید به دنبال راه حل هایی باشند، در غیر اینصورت از کاربرانی که به دنبال معاملات کم هزینه و تعامل با قرارداد های هوشمند هستند، کاسته می شود. این روزها تقاضا برای معاملات اتریوم روز به روز در حال افزایش است. این عمدتا به دلیل رشد امورمالی غیر متمرکز یا دیفای (DeFi‌) می باشد. رمز ارزها و پروتکل های مربوط به این فضا عمدتا بر پایه اتریوم استوار است.

براساس داده های منتشر شده به نقل از الكس كروگر (Alex Krüger)، اقتصاددان و فعال بازار رمز ارز، کارمزد معامله اتریوم به اوج خود رسیده است كه این موضوع از تابستان سال 2015 مشاهده نشده است. وی نموداری را در تاریخ 10 آگوست منتشر کرد و نشان داد که متوسط کارمزدی که یک نفر برای معاملات اتریوم پرداخت می کند بالاترین مقدار از نیمه دوم سال 2015 است. وی در این رابطه بیان کرد:

“تقاضای زیاد، کارمزد اتریوم را بالا می برد. قیمت متوسط 30 روزه کارمزد اخیر فقط در تابستان 2015 ،درست پس از راه اندازی اتریوم، مشاهده شده است.”

تحلیلگران معتقدند که برای مسئله کارمزد معامله اتریوم یک راه حل لازم است. در غیر این صورت، انتظار می رود که دیگر بلاک چین های متمرکز روی قرارداد هوشمند مانند Tezos یا Cardano، اتریوم را حذف کنند و جای آن را در بازار بگیرند. همچنین پیشتر کیاو وانگ (Qiao Wang)، مدیر سابق Messari در این زمینه توضیحاتی را ارئه کرده بود. وی در این باره بیان کرد:

“من بعد از استفاده از ده ها بستر دیفای تغییر نظر داده ام. تا زمانی که اتریوم به طور کامل اصلاح نشود، احتمال سبقت گرفتن رقبا وجود دارد. پرداخت 10 دلار کارمزد معامله و انتظار 15 ثانیه برای تسویه حساب واقعا بد است.”

خوشبختانه، این طور به نظر می رسد که راه حل های مربوط به کارمزد های معامله اتریوم به زودی ارائه می شوند و قابلیت اجرایی آنها هم اکنون در دست بررسی است. آخرین آزمایش عمومی برای به روز رسانی نسخه اتریوم 2.0 آغاز شده است. بر اساس آمار منتشر شده، شروع به روزرسانی اصلی اتریوم فقط یک یا دو ماه دیگر طول خواهد کشید. انتظار می رود این به روز رسانی کارایی بلاک چین این شبکه را به صورت چشمگیری افزایش دهد.

منبع: Newsbtc

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت