رکورد شکنی ارزش بازار رمز ارز پس از شکست سقف تاریخی بیت‌ کوین!

راهنمای مطالعه

قرار گرفتن بیت‌کوین (BTC) در یک قدمی 20 هزار دلار و ادامه روند صعودی آلت‌کوین‌ها باعث نزدیک شدن ارزش بازار رمزارز به سقف سه ساله خود شده است. بیت‌کوین سرانجام توانست در صرافی‌ها سقف تاریخی خود را بشکند. از سوی دیگر، در طی 24 ساعت گذشته برخی آلت‌کوین‌ها با افزایش قیمت همراه بوده‌اند و منجر به رسیدن ارزش کل بازار رمزارز به بالاترین سطح خود از سال 2018 تاکنون شده است. بازار رمزارز به ندرت برای سرمایه‌گذاران یکنواخت و خسته‌کننده بوده و افزایش قیمت‌ها در طی چند روز گذشته نیز موید این موضوع است.

پیشتر بیت‌کوین از قیمت 19500 دلار، که سقف سالیانه آن محسوب می‌شود تنها طی چند ساعت به 16250 دلار کاهش یافت. با پس گرفتن تدریجی سطوح 17 و 18 هزار دلار، چند روزی طول کشید تا وضعیت این رمزارز کاملا بهبود یابد. با این حال، این رمزارز پس از غلبه بر سطح 19 هزار دلار، مجددا گارد صعودی به خود گرفته و همانطور که رسانه کریپتوپوتیتو (Cryptopotato) نیز دیروز گزارش کرده بود، در نهایت این رمزارز موفق به شکست سقف تاریخی خود گردید.

با توجه به اندیکاتورهای تکنیکال، مهمترین مقاومت پیش روی بیت‌کوین در محدوده 19900 دلار است. درصورت شکست این مقاومت و ثبیت در آن، هیچ مقاومت دیگری بر سر راه این رمزارز نخواهد بود و می‌تواند جهش قیمتی چشمگیری را رقم بزند. از سوی دیگر، این رمزارز در محدود‌ه‌ 18800 دلار حمایت دارد و در صورت از دست دادن این حمایت‌، محدوده‌ 18240 دلار حمایت‌ بعدی آن خواهد بود. پس از روز شکرگزاری در هفته گذشته، بسیاری از آلت‌کوین‌ها تاکنون در روند صعودی قرار داشته‌ و حتی از روز گذشته برخی از آن‌ها با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه بوده‌اند.

در کنار روند صعودی بیت کوین، رشد چشمگیر آلت کوین‌ها باعث افزایش ارزش کل بازار رمز ارز شده است. رمز ارز اتریوم (ETH) به لطف طرح اتریوم 2.0 توانست در زمان نگارش این خبر تا سطح 630 دلار رشد کند. دیگر رمز ارزهای محبوب بازار رمز ارز نیز همانند ریپل (XRP) و بیت کوین کش (BCH) در مدار صعودی قرار دارند. در این بین لایت کوین (LTC) با 16 درصد رشد روند افزایشی بسیار خوبی از خود بین رمز ارزهای مطرح بازار ثبت کرده است.

ارزش بازار رمزارزها متاثر از این افزایش قیمت‌ها بوده و در طی ساعات گذشته مجموع ارزش بازار کل دارایی‌های دیجیتال به 591 میلیارد دلار رسیده است. به همین ترتیب، رکورد بالاترین میزان ارزش بازار رمزارز در یک سال گذشته که پیش از این 582 میلیارد دلار در 25 نوامبر بود شکسته شد. شایان ذکر است که ارزش فعلی بازار رمزارز در بالاترین سطح خود از ژانویه 2018 تاکنون قرار دارد. تحلیل‌گران بر این باورند در صورت ادامه دار بودن روند صعودی بیت کوین، ارزش بازار به راحتی از 600 میلیارد دلار عبور خواهد کرد.

منبع: Cryptopotato

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت