رکورد شکنی هش ریت اتریوم و سود سه برابری استخراج آن نسبت به بیت‌ کوین!

راهنمای مطالعه

پس از چندین هفته نوسان در مقیاس‌های کلیدی بلاک‌چین، درحال‌ حاضر توان محاسباتی در شبکه اتریوم (ETH) در بالاترین سطح خود قرار گرفته است. براساس داده‌های شرکت تحلیلی گلس نود (Glassnode)، در تاریخ 6 اکتبر، هش ریت (Hash Rate) اتریوم به بالاترین سطح خود رسیده و یک رشد 80 درصدی از ژانویه تاکنون به ثبت رسانده است. به گزارش گلس نود، موج جدیدی از تبلیغات پیرامون پروژه‌های دیفای (DeFi) در سال جاری و به دنبال آن افزایش نرخ گس (gas) یا کارمزد معاملاتی منجر به رکورد شکنی این مقیاس شده است. همچنین داده‌های استخر استخراج رمز ارز F2Pool نشان می‌دهد که استخراج اتریوم نسبت به بیت‌کوین (BTC) سه برابر سود بیشتر دارد.

براساس گزارش F2Pool که سود استخراج را با کسر هزینه‌های برق مصرفی از درآمد جاری (پاداش بلاک و کارمزد معاملات) محاسبه می‌کند، ماینرهای بیت‌کوین با استفاده از دستگاه Antminer S19 Pro می‌توانند 4.33 دلار سود در هر 24 ساعت بدست آورند، درحالیکه ماینر‌های اتریوم با استفاده از کارت گرافیک GTX TitanV‌ می‌توانند به سود 15.56 دلاری در مدت زمان مشابه دست پیدا کنند که نشان می‌دهد استخراج اتریوم 259 درصد بیشتر از استخراج بیت‌کوین سود دارد.

هش ریت یکی از مقیاس‌های کلیدی برای تعیین سلامت و امنیت یک بلاک‌چین است. این مقیاس، توان محاسباتی شبکه را اندازه گیری می‌کند. آخرین رکورد هش ریت اتریوم در آگوست 2018 بود که به حدود 246 تراهش بر ثانیه رسید. البته قیمت این رمز ارز تا دسامبر 2018 از 400 دلار به زیر 100 دلار کاهش پیدا کرد. مقیاس‌های دیگر شبکه اتریوم نیز ممکن است ماینرها را به استخراج آن بجای بیت‌کوین ترغیب کنند.

موجی از تبلیغات در دیفای همراه با رشد استیبل کوین باعث افزایش کارمزد در بلاک‌چین اتریوم شد. داده‌های گلس نود نشان می‌دهد که ماینرهای اتریوم فقط در ماه سپتامبر توانسته‌اند 166 میلیون دلار سود از کارمزد معاملات کسب کنند. از سوی دیگر، ماینرهای بیت‌کوین نیز  در مدت مشابه تنها 26 میلیون دلار سود از کارمزدها کسب کرده‌اند. به هرحال، سود حاصل از کارمزد معاملات اخیراً به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. به گزارش کوین‌تلگراف (Cointelegraph) میانگین کارمزدها  از 11.60 دلار در 17 سپتامبر به 2.98 دلار در 1 اکتبر، یعنی بیش از 74 درصد طی 2 هفته، کاهش پیدا کرده است. 

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت