ریزش اخیر بیت کوین باعث فروش بیشتر شد یا خرید بیشتر؟

ریزش اخیر بیت کوین باعث فروش بیشتر شد یا خرید بیشتر؟

راهنمای مطالعه

آخرین باری که بیت کوین (BTC) در کانال 3 هزار دلار قرار گرفته بود به دسامبر 2018 بر میگردد. این بار بعد از گذشت حدود دو سال در 13 مارچ 2020 بیت کوین بار دیگر وارد این کانال شد و تا 3850 دلار ریزش کرد.

هرچند بیت کوین برای مدت زمان بسیار کوتاهی در این کانال قرار داشت اما آمار نشان می دهد که رسیدن بیت کوین به این قیمت باعث شد که بخشی از کاربران بازار رمز ارز با هدف بلند مدت وارد سرمایه گذاری بیت کوین شوند. شبکه تحلیلی Arcane در این باره گزارشی منتشر کرد و بیان کرد که بعد از ریزش اخیر، در وضعیت هودلرهای بیت کوین تغییراتی به وجود آمد.


همانطور که در نمودار مشخص است، شاخص مربوطه بالای صفر قرار دارد و در آن برهه رشد بسیار خوبی داشته است.

شاخص مثبت نشان دهنده ی غلبه ی حجم خرید بر حجم فروش و شاخص منفی نشان دهنده ی گرایش بازار به فروش است. یکی از شاخص های مهم دیگر شاخص SOPR می باشد.  این شاخص نشان دهنده ی میزان سود و یا ضرر بدست آمده در هنگام فروش نسبت به زمان خرید از حیث قیمت و ارزش یک دارایی است. هنگامی که این شاخص بالای یک باشد نشان دهنده ی سود و زمانی که کمتر از یک باشد نشان دهنده ی ضرر بازار است.


در حال حاضر شاخص SPOR کمتر از یک است و آخرین باری که این شاخص به کمتر از یک رسیده بود به دسامبر 2019 برمی گردد، بنابراین طبق این پارامتر، فروش بیت کوین در این برهه همراه با ضرر خواهد بود و زمان مناسبی برای خرید است.

استخراج کنندگان

در طی ریزش اخیر بیت کوین، بیشترین ضرر متوجه استخراج کنندگان بیت کوین شد. قبل از سقوط بازار، هش ریت و سختی شبکه رشد چشمگیری داشت و همین موضوع باعث کاهش درآمد ماینرها شده بود. با ریزش اخیر ارزش بیت کوین، کار برای فعالین این حوزه بسیار دشوار شده و برخی از آن ها بر سر دو راهی خروج از این صنعت و ماندن در آن قرار دارند. قطعا استخراج کنندگان نیز به امید روزهای بهتر بیت کوین های خود را ذخیره کرده و وارد بازار نخواهند کرد. بنابراین حجم زیادی از بیت کوین در کیف پول ها منتظر جهش بازار است.
منبع ambcrypto

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت