ریزش بیت‌ کوین به زیر 40 هزار دلار و افزایش واریز به صرافی‌های متمرکز!

در روزهای اخیر واریز بیت‌کوین (BTC) به صرافی‌های متمرکز افزایش یافته و این شائبه را ایجاد کرده است که بازار رمزارز در روند نزولی شدید قرار گرفته است. روز گذشته لکس موسکوفسکی (Lex Moskovoski)، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت موسکوفسکی کپیتال (Moskovoski Capital) داده‌هایی را در توییتر منتشر کرد که نشان می‌دهد در 18 می تنها ظرف یک ساعت تعداد 22917 بیت‌کوین به صرافی‌های متمرکز منتقل شده است. همچنین موسکوفسکی بیان کرده است که از پنجشنبه سیاه در مارس 2020 تاکنون این بیشترین میزان واریز‌ به صرافی‌ها بوده است.

برداشت از صرافی‌ها عمدتاً بدین معنی است که دارایی‌های رمزارز برای امنیت بیشتر به کیف پول‌های سرد یا برای کسب بازدهی به پروتکل‌های دیفای (DeFi) منتقل شده‌اند. از سوی دیگر، واریز به صرافی‌ها این گونه تلقی می‌شود که دارایی‌های رمزارز برای فروش به پلتفرم‌های متمرکز منتقل شده‌اند. داده‌های گردآوری شده توسط پلتفرم تحلیلی گلس نود (Glassnode) نشان می‌دهد که در دو روز گذشته بیشترین حجم واریز بیت‌کوین به صرافی متمرکز بایننس (Binance) صورت گرفته است. این داده‌ها توسط تحلیل‌گر معروف، ویلیام کلمنت (William Clemente III) در توییتر و با هدف پیش‌بینی‌های افت قیمت در فضای مجازی منتشر شده است.

در پی این اتفاق، دن هلد (Dan Held)، مدیر توسعه صرافی کراکن (Kraken)، بیان کرد که :”‌ به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران تسلیم بازار شده‌اند”.  ویلیام کلمنت نیز در پاسخ به او بیان کرده است که: “‌ باید منتظر آخرین لیکوئید وحشتناک در بازار باشیم”. علی رغم اینکه قیمت بیت‌کوین به زیر محدوده 40 هزار دلار کاهش یافته، اما همچنان برخی از تحلیل‌گران با استناد به دلایلی، به صعودی بودن روند این رمزارز اعتقاد دارند. برخی دیگر از تحلیل‌گران از این تسلیم شدن سرمایه‌گذاران در برابر بازار استقبال کرده و آن را باعث تسریع بازگشت به روند صعودی می‌دانند و پیش‌بینی می‌کنند که با پایان فشار فروش در بازار، شاهد بازگشت به قیمت‌های بالاتر خواهیم بود.

منبع: Cointelegraph

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.