ریسک بالای سرمایه گذاری بیت کوین به دلیل همراهی با بازارهای سنتی و اخبار روز!

راهنمای مطالعه

بیت کوین (BTC) در طی روزهای اخیر اندکی آشفتگی و نوسان را تجربه کرده‌است. این رمز ارز پس از افزایش قابل توجه به بالای ۹۳۰۰ دلار با مقاومت و بی‌میلی مواجه شده و برای برهه ی کوتاهی، به زیر ۹ هزار دلار سقوط کرد. نوسانات موجود در قیمت این رمز ارز نشان‌دهنده رابطه مستقیم آن با اخباری است که حول تعداد پرداخت‌های آمریکا در بازارهای سنتی، منتشر می شود. این اخبار این پیام را انتقال می‌دهند که بیت کوین در حال حاضر به شدت در ارتباط مستقیم با بازارهای سنتی قرار دارد.

همبستگی بالای بازار رمز ارز با بازار سهام

ارتباط بیت کوین با بازار سهام نخستین بار در اواخر ماه فوریه شفاف و علنی شد. در آن زمان قیمت این رمز ارز به دنبال شاخص‌های بازار سنتی به تدریج کاهش پیدا کرد. این ارتباط تنگاتنگ در ماه مارس افزایش یافت و در ماه می نیز ادامه پیدا کرد. در ادامه و در ماه ژوئن نشانه‌هایی از شکست را مشاهده کردیم. اگرچه بسیاری از سرمایه‌گذاران همچنان بر این باور هستند که بیت کوین به عنوان یک دارایی امن برای سرمایه‌گذاری است که همواره از دنبال کردن بازار سنتی منفعت می‌برد، اما نتایج و تغییراتی که اخیرا در قیمت‌های بیت کوین مشاهده شد، اوضاع را به شیوه دیگری نشان می‌دهد.

اوایل هفته جاری قیمت بیت کوین پیش از مواجه شدن با نقطه مقاومتی خود که منجر به کاهش قیمت آن شد، به ۹۳۰۰ دلار رسید. این تغییر درست در زمانی مشاهده شد که کاهش شاخص‌های بازار سنتی نیز روی داد. تمام این تغییرات پیرو انتشار اخباری در مورد خروج سرمایه در بازار آمریکا بود. این همزمانی از نظر یک اقتصاددان اثباتی بر این حقیقت است که بیت کوین یک سرمایه پرخطر است و در این باره بیان کرد:

«هرچند تغییرات بسیار کوچک است، اما تغییرات بیت کوین درست مانند یک سرمایه سنتی روی می دهد. بازار بیت کوین مانند یک سرمایه پرخطر رفتار می‌کند و نه طلای دیجیتال.»

این اقتصاددان فعال افزود:

«هربار که خبر بدی از شرایط اقتصادی و یا وضعیت ویروس کرونا منتشر می شود شاهد افت بیت کوین و ارزش آن به همراه بازارهای سنتی بودیم و هربار که خبر مناسبی منتشر می شود، بیت کوین رشد می کند. چنین رفتاری ویژگی یک دارایی امن نیست»

 اما در مقابل برخی از تحلیل گران و فعالان بازارهای مالی، بیت کوین را به عنوان یک دارایی امن می شناسند و معتقدند که روند افزایشی بیت کوین بعد از ریزش در پنج شنبه ی سیاه چشمگیر بوده و توانست جایگاه خود را در اقتصاد تثبیت کند.

منبع: NewsBTC

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت