زمان آن فرا رسیده که مدیران مالی بدون ترس به بازار بیت‌ کوین ورود کنند!

راهنمای مطالعه

صنعت مدیریت دارایی اکنون دو شاخه شده است. از یک طرف، محققان آینده‌نگر به این نتیجه رسیده‌اند که بیت کوین فناوری پولی را که ما در گذشته می‌شناختیم تغییر داده است. در طرف دیگر، باقی افراد هستند، که یا مصرانه بیت کوین را رد می‌کنند و یا صرفاً در حاشیه نشسته‌اند.

بیایید صادق باشیم، افرادی نامعلومی در سال 2021 به سختی از پس این موضوع جدید بر می‌آیند. استدلال‌های فرسوده که بیت کوین را با حباب بزرگ مالی Tulipmania مساوی قرار می‌دهند منسوخ شده است و حتی با تجربه‌ترین متخصصان سرمایه‌گذاری که قبلا ارز دیجیتال را رها کرده بودند اکنون یا درگیر سرمایه‌گذاری در آن می‌شوند و یا اعتراف می‌کنند که سرمایه‌گذاری خوبی را از دست داده‌اند. این امر باعث شده است که مدیران سرمایه‌گذاری که هنوز بیت کوینی برای ارائه به مشتری‌های خود ندارند، احساس اضطراب کنند و این به وظیفه امانت داری برمی‌گردد.

نیک باتیا (Nik Bhatia) نویسنده کتاب Layered Money (از طلا و دلار تا بیت کوین و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی) است که در سال 2021 این کتاب منتشر شده است. او دارنده منشور CFA و استاد الحاقی مالی و اقتصاد بازرگانی در دانشگاه تجارت مارشال دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (Southern California Marshall School) است.

امانت دار، شخصی است که وظیفه قانونی مراقبت از پول از طرف مشتری‌ها را دارد. تنها بهانه قابل قبول برای یک مدیر سرمایه‌گذاری که هنوز سرمایه‌ای به بیت کوین اختصاص نداده است، نوسان قیمت این رمز ارز است. امانت داری از بیت کوین به عنوان یک اوراق بهادار، دامنه بازده انتظارات را بیش از آن‌چه در ابتدا وعده داده شده بود، ایجاد می‌کند. موقعیت اندک 5 درصدی در بیت کوین می‌تواند در سالی مانند 2021 بسیار مفید باشد اما در سالی مانند 2018 می‌تواند باعث کم کاری مالی زیاد شود. در این چنین تفکری، فرد امانت دار وظیفه دارد بیت کوین را حذف کند زیرا ممکن است تأثیر منفی بر بازده سرمایه‌گذاری داشته باشد.

اما نوسان قیمت لزوماً با ریسک برابر نیست و در اینجا پیچیدگی نهفته است. امانت دارهایی که وظیفه دارند بیت کوین را به دلیل نوسانات قیمت از اوراق بهادار حذف کنند، در واقع یک خطر کاملاً جداگانه را پنهان می‌کنند و آن پنهان سازی در شناسایی درست پول واقعی می‌باشد. دلار ممکن است در آینده نزدیک دیگر محبوب‌ترین واحد پولی جهان نباشد، اما جنبش 100 میلیون نفری که حداقل بخشی از پس انداز مالی خود را به بیت کوین تبدیل کرده‌اند، سیستم مالی جهانی را در کره زمین متزلزل می‌کند.

این زلزله‌های بازار مالی با اعتقاد به بیت کوین به عنوان یک سازوکار اجماعی برای تعیین این موضوع که چه چیزی پول است و یا چه چیزی واقعی است، در جوامع مختلف طنین انداز شده است. گفتن این‌که کار امانت دار برای شناسایی تغییر در پول واقعی، به نظر می‌رسد فقط برای کش دادن این موضوع است. با این حال، امانت داران متمرکز بر رشد بازار، باید نوعی از دارایی را شناسایی کنند که در طول یک دهه، رشد 200 درصدی ترکیبی سالانه را به پایان برساند. و اگر این کار را نکرده‌اند، به احتمال زیاد عملکرد کمتری نسبت به هم‌تایان خود دارند.

عملکرد ضعیف باید یک سرمایهگذار سخت کوش را به سوالاتی در مورد بیت کوین و تغییرات تکنولوژیکی و ژئوپلیتیکی مرتبط با یک ارز غیر دولتی مبتنی بر اینترنت سوق دهد. وظیفه امانت داری شما از شما چه می‌خواهد؟ آیا می‌توانید کاملاً بدون مالکیت یک درصد رو به رشد از جمعیت جهان، یک رژیم پولی جایگزین، کاملاً دیجیتالی و بدون تابعیت داشته باشید؟ اگر از این منظر به آن نگاه شود، ممکن است این وظیفه امانت داری شما باشد که علی رغم نوسانات قیمت آن، بیت کوین را برای مشتریان خود نگه می‌دارید.

تنها بهانه قابل دفاع برای یک مدیر سرمایه‌گذاری که هنوز سرمایه‌ای به بیت کوین اختصاص نداده است، نوسان قیمت این رمز ارز است.

این یک تز مناسب برای مدیران سرمایه‌گذاری است که از این سوالات مهم در سال 2021 می‌پرسند، وقت آن است که برای مشتری‌ها بیت کوین داشته باشید. فرض اصلی ما برای امانت داری این است که آینده مالی دیگر نمی‌تواند با ارز دلار باشد. علوم مالی و رمزنگاری رسما ادغام شده‌اند و بیت کوین اکنون به وضعیت ارز ذخیره جهانی رسیده است. عدم مالکیت بیت کوین اکنون موقعیتی بدون حفاظ است و در دوره بی‌ثباتی مالی، یک موقعیت بدون حفاظ یک فاجعه حساب می‌شود.

داشتن مقداری بیت کوین، حتی اگر کم‌ترین مقدار باشد، به امانت داران اجازه می‌دهد تا درک کنند که جهان به آرامی در حال تغییر می‌باشد، به دور از وابستگی به ارزهای صادر شده توسط دولت. این تغییر بسیار ظریف است، به ویژه که اقتصاد جهانی کاملاً به زیرساخت‌های پولی فعلی متکی است. اما کسانی که مایلند بیشتر بازار مالی را درک کنند، قبلاً برای مشتری خود بیت کوین خریداری کرده‌اند که آن را یک حفاظ، شرط بندی احتمالی یا انقلاب پولی می‌نامند.

یکی از مولفه‌های نهایی استدلال امانت داری مربوط به اختصاص دادن سرمایه به بیت کوین است و آن آزادی انسان است. در غرب، نادیده گرفتن پتانسیل بیت کوین به عنوان ابزاری برای توانمند سازی مالی بسیار راحت است، بیت کوین تقاضا را از کسانی دریافت می‌کند که به دنبال بیانیه سیاسی علیه سیاست پولی فدرال و بانک مرکزی اروپا هستند.

منبع: Coindesk

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت