ساعت پیک معاملات بیت کوین در سال 2020 مشخص شد!

ساعت پیک معاملات بیت کوین در سال 2020 مشخص شد!

راهنمای مطالعه

در سال 2020 معامله گران بازار بیت کوین (BTC) عادات خود را تغییر دادند و این تغییر به وجود آمده در حالی است که این رمز ارز همچنان به شدت تحت تاثیر شروع به کار بازار سهام است. اطلاعاتی که در حال حاضر در شبکه‌های اجتماعی رد و بدل می‌شود نشان می‌دهد که نوسانات بزرگ‌ترین رمز ارز جهان در ارتباط مستقیم با باز شدن بازارهای ایالت متحده آمریکا قرار دارد. این در حالی است که ساعت باز شدن بازار سهام لندن و آسیا تاثیر چندانی روی نوسانات قیمت بیت کوین ندارد.

ساعت 8.5 به وقت تهران، اوج معاملات بیت کوین

اطلاعات بدست آمده از موسسه تحلیلی Skew نیز این روند را تأیید می‌کند. در حال حاضر ساعت 4 بعد از ظهر به وقت UTC، معادل 8.5 شب ایران، شلوغ‌ترین زمان برای انجام معاملات بیت کوین می باشد.

این موسسه با استفاده از تحلیل بایننس و کوین بیس به این نتیجه رسیده ‌است که اواسط هفته در مقایسه با اول هفته و آخر هفته، بازار خرید و فروش بیت کوین بسیار شلوغ‌تر است. آخر هفته‌ها نیز درست مانند گذشته همچنان ساکت و آرام سپری می‌شود.

 به عنوان مثال بازار کوین بیس در طی 30 روز گذشته بین ساعت 3 تا 4 بعد از ظهر به وقت ساعت هماهنگ جهانی (UTC) به طور متوسط شاهد 6.5 میلیون دلار معامله بوده‌است. آرام‌ترین ساعت روز 9 صبح و حجم معاملات در این ساعت نیز 2 میلیون دلار است. این بازه زمانی مصادف با ساعت 12 ظهر به وقت ساعت استاندارد غرب یا EST است که 2.5 ساعت پس از باز شدن بازار نیویورک را نشان می‌دهد. این اطلاعات از تغییر گرایش معامله‌کنندگان بازار بیت کوین خبر می‌دهد. شاید علت این تغییر رفتار در افزایش موسسات موجود در بازار نهفته باشد.

سال گذشته سایت خبری کوین تلگراف (Cointelegraph) گزارشی از یک تحقیق را منتشر کرد که نشان می‌داد در آن زمان پیک معاملات بیت کوین، 1 صبح به وقت ساعت هماهنگ جهانی (UTC) بود. میانگین سال‌های 2017 تا 2019 نیز نشان می‌دهند که در آن زمان معامله‌گران آسیا تأثیر بسیار زیادی در بازار داشته‌اند. از آن زمان به بعد ساختار میدان‌های معامله بیت کوین دچار تغییر و تحول شدیدی شد. اکنون کاربران بزرگ‌تری وارد بازار شده‌اند و میزان سرمایه وارد شده به بازار نیز افزایش پیدا کرده‌است. بنابراین دور از انتظار نیست که در رفتار بازار شاهد تغییراتی باشیم.

منبع: Cointelegraph

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت