سالروز پامپ بزرگ هالووین؛ آیا تاریخ دوباره تکرار می شود؟

سالروز پامپ بزرگ هالووین؛ آیا تاریخ دوباره تکرار می شود؟ - ارز جدید

راهنمای مطالعه

در حال حاضر روند قیمتی بیت کوین هدف خاصی ندارد اما هر لحظه میتوان منتظر یک تغییر اساسی بود. در سال ۲۰۱۵ بیت کوین دچار یک رشد قیمتی غیر منتظره شد و برای اولین بار به قیمت ۳۰۰ دلار رسید، که این رشد قیمتی به پامپ هالووین (Halloween) معروف شد.

در رابطه با این موضوع، فرانسیس پولیو توییت کرد: در چهار سال پیش، بیت کوین دچار تغیراتی شد که به عنوان پامپ هالووین در ذهن‌ها مانده است. چند هفته قبل از هالووین، قیمت بیت کوین تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد و به ۳۰۰ دلار رسید و تا روزهای سال نو در این کانال باقی ماند. روزهای عالی بود.

این سبک افزایش قیمت پس از سال ۲۰۱۷ غیرمعمول نبود اما در سال ۲۰۱۵ بیت کوین یک موضوع جدید بود که اعتبار و شهرتش با زمان‌های دیگر متفاوت بود. در آن زمان حجم معاملات بسیار کمتری نیز داشت و تحت تاثیر ضربه وارد شده از صرافی Mt. Gox بود که یک حرکت چشمگیری را به ثمر رساند.

رویداد جویدن نهنگ خرسی

پامپ هالووین حدود یک سال پس از یک رویداد مشابه دیگر به اسم «جویدن نهنگ خرسی» رخ داد که یک فروشنده بزرگ، قیمت ۳۰ هزار بیت کوین را بر روی ۳۰۰ دلار قرار داد. در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۱۴ بود که نهنگ خرسی متوجه فرا رسیدن سفارش خود شد و قیمت ها بعد آن به طرز فجیعی حتی بیشتر هم شد.

بیت کوین در آن زمان که چند صد دلار قیمت داشت، بسیار قابل انعطاف تر بود. اما سه ماهه آخر هر سال معمولاً شگفتی های قابل توجهی را برای بیت کوین رقم زده است. به ویژه پاییز سال ۲۰۱۷ جالب بود که رکورد قیمتی بیت کوین ثبت شد و آن زمان بیت کوین به کانال ۱۹,۶۰۰ دلار رسید.

بیت‌ کوین به رشد قیمتی در انتهای سال امیدوار بوده و به دنبال این است تا پس از عبور از سه ماهه سوم ناامیدکننده سال جاری، رشد خود را شروع کند. شرایط و پیش‌بینی های انجام شده با با یکدیگر متفاوت‌اند، بعضی پیش‌بینی ها از افت قیمت تا ۶۰۰۰ دلار قبل از افزایش قیمت صحبت می‌کنند. در سال جاری بیت کوین تا به حال نتوانسته انتظارات را بر آورده و به قیمت ۱۵۰۰۰ دلار برسد.

شرایط حال حاظر بیت کوین

شرایط بیت کوین در حال حاضر بهتر شده بطوری که میتوان گفت پذیرش و استخراج آن چندین هزار برابر سال ۲۰۱۵ شده است. روند نزولی بلندمدت بازار و چند هاردفورک مختلف و اتفاقات دیگر نتوانسته‌اند جایگاه بیت‌ کوین را به چالش بکشانند.

از تفاوت های روند صعودی هالووین و شرایط فعلی میتوان به سلطه بیت کوین اشاره کرد که در سال ۲۰۱۵ برابر با ۹۰ درصد بود و در حال حاضر حدود ۶۹ درصد می‌باشد. موضوع آلتکوین ها نیز قابل بحث است، بعضی از آنها رایج تر و تأثیرگذارتر از گذشته شده اند و روند بعضی از آن‌ها مستقل از بیت کوین می‌باشد.
منبع bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت